Komunikaty Kurii na Uroczystość Najświętszej Trójcy, 16 czerwca 2019 roku

  • 0

Komunikaty Kurii na Uroczystość Najświętszej Trójcy, 16 czerwca 2019 roku

Category : Komunikaty Kurii

W Uroczystość Bożego Ciała, 20 czerwca 2019 r. w Rzeszowie odbędzie się procesja centralna po Mszy Świętej o godz. 9.00. Rozpoczęcie procesji pod rzeszowską Farą. Zapraszamy do licznego udziału we Mszy Świętej i procesji.

Zapraszamy do udziału w II Dniu Świętości Małżeństw i Rodzin wraz z Marszem dla Życia i Rodziny. Inicjatorem i honorowym Patronem wydarzenia jest Biskup Jan Wątroba. Będzie to okazja do modlitwy, duchowego wzrostu, świadectwa w obronie życia oraz dobrej zabawy dzięki licznym darmowym atrakcjom dla rodzin z dziećmi. Dzień Świętości odbędzie się w Dzień Ojca 23 czerwca 2019 r. Początek w kościele św. Jadwigi przy ul. Rejtana w Rzeszowie, o godz. 13:00 Adoracja, o 14:00 Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego, 15:00 Marsz dla Życia i Rodziny, 16:00 Festiwal rodzinny w Parku Papieskim w Rzeszowie, 20:00 Uwielbienie. Szczegóły na stronie www oraz na plakatach.

Ruch Światło-Życie Diecezji Rzeszowskiej przesyła karty oaz rekolekcyjnych dla uczestników i animatorów podczas tegorocznych wakacji.

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w dniach: 25 września 2019 r. (szkoły z Jasła i Gorlic); 26 września 2019 r. (szkoły powiatu rzeszowskiego, strzyżowskiego, ropczycko-sędziszowskiego); 27 września 2019 r. (Rzeszów). 

Zapraszamy na konferencję dla ludzi przedsiębiorczych „Myśl na większą skalę”, która odbędzie się pod patronatem m. in. Biskupa Rzeszowskiego w Politechnice Rzeszowskiej dnia 24 czerwca 2019 r. Szczegółowe informację na stronie www

Aplikaty ze zmianami zostaną przekazane w dniu 15 czerwca 2019 r. Objęcie nowych probostw w dniu 16 sierpnia 2019 r., natomiast pozostałe zmiany w dniu 22 sierpnia 2019 r.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Więcej osób w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.


Od 17 maja 2020 r. liczba uczestników w okresie epidemii (według nowych przepisów rządowych) na Mszy św. w naszym kościele wynosi 46 osób wewnątrz kościoła.
Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Na zewnątrz kościoła można się gromadzić według ustalonych norm zgromadzeń i włączyć się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie