Komunikaty Kurii na Uroczystość Chrystusa Króla, 26.11.2017 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na Uroczystość Chrystusa Króla, 26.11.2017 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W sobotę, 25 listopada odbędzie się w Instytucie, przy ul. Witolda 11a, spotkanie Rady Kapłańskiej o godz. 9.30 i Rady Ekonomicznej o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy.

2. W niedzielę, 26 listopada Uroczystość Chrystusa Króla – święto patronalne Akcji Katolickiej i KSM-u. Zapraszamy kapłanów, członków Akcji Katolickiej i KSM-u oraz wszystkich wiernych do udziału w centralnej uroczystości w  Katedrze: o godz. 11.30 – przygotowanie; o godz. 12.00 – Msza św. Na zakończenie uroczystości Ks. Biskup w I rocznicę ponowi Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Prosimy również Księży Proboszczów o odmówienie tego Aktu na zakończenie Mszy św. w tym dniu.

3. W dniach 26-29 listopada odbędą się w Ośrodku Caritas w Myczkowcach rekolekcje dla kapłanów. Rozpoczęcie w niedzielę, o godz. 18.00, zakończenie w środę przed południem.

4. Katolicki Stowarzyszenie Młodzieży, zaprasza na najbliższe wydarzenia diecezjalne: sobota, 25 listopada – adoracja przed Uroczystością Chrystusa Króla w Kościele pw. św. Mikołaja w Rzeszowie Przybyszówce – godz. 19.00; niedziela, 26 listopada – Msza Święta z przyrzeczeniem nowych członków, pod przewodnictwem ks. Bp.  Ordynariusza w Katedrze o godz. 12.00 (szczególnie zapraszamy poczty sztandarowe); 01 – 03 grudnia – Rekolekcje Adwentowe „Na co czekasz…?” wprowadzające w dobre przeżycie Adwentu. Zapisy na stronie ksm.rzeszow.pl (bardzo prosimy, aby w rekolekcjach wzięli udział przedstawiciele kierownictw oddziałów parafialnych).

5. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do Kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2, im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie – 26 listopada 2017 r., na Mszę św., na godz. 10:30. W tym dniu będziemy przeżywać tzw.: „niedzielę formacyjną dla pracowników służby zdrowia”, połączoną z modlitwą w intencji zmarłych pracowników służby zdrowia. Księży Kapelanów prosimy o zorganizowanie w Kaplicach Szpitalnych podobnej formy modlitwy za zmarłych.

6. W niedzielę, 3 grudnia rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana”. Zachęcamy do inicjatyw duszpasterskich. Kapłanów zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia dla Kapłanów: sobota, 2 grudnia: godz. 10.00 Sędziszów Młp. i godz. 14.00 Dębowiec oraz w poniedziałek, 4 grudnia, DD „Tabor” w Rzeszowie: godz. 15.00 i 19.00.

7. Duszpasterstwo Rodzin informuje, że w tym roku, obok Katechez Przedślubnych w formie rekolekcyjnej w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie, odbędą się również Rekolekcyjne Katechezy Przedmałżeńskie w Domu Rekolekcyjnym KANA w Czarnej Sędziszowskiej. Katechezy będą miały formę rekolekcji zamkniętych, ich koszt to 300 zł od pary. Odbędą się w dniach 15-17.12.2017, 5-7.01.2018, 23-25.03.2018 oraz 6-8.04.2018 r. Bardzo prosimy
o poinformowanie o tej możliwości szczególnie narzeczonych, którzy z różnych względów nie mogą wziąć udziału w katechezach parafialnych (emigranci, starszy wiek, praca itd.). Szczegóły i zapisy na stronie:  www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl.

8. Ponawiamy prośbę o przesłanie do Kurii wypełnionej ankiety dotyczącej profilaktyki zdrowotnej księży, mającej być podstawą do pisania pracy doktorskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim.

9. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą katechez audiowizualnych wygłoszonych w Bazylice Ojców Bernardynów w Rzeszowie i Domu Diecezjalnym Tabor i rozpropagowanie wśród wiernych. Sugerowana cena za płyty DVD to 5 zł.

10. Przesyłamy materiały do przygotowania wizytacji kanonicznych parafii dekanatów: Brzostek, Ropczyce, Sokołów, Strzyżów, Tyczyn.

11. Podajemy nowy numer telefonu do egzorcysty diecezjalnego ks. Jana Gierlaka MS: 506 806 216.

12. Trwa edycja Plebiscytu Eskulap 2017 województwa podkarpackiego, którego celem jest wybór lekarzy cieszących się największym autorytetem wśród pacjentów. Plebiscyt kultywuje podstawowe zasady etyki lekarskiej i przyczynia się do kształtowania przyjaznych relacji między lekarzem a pacjentem. Głosując w Plebiscycie wyrażamy swoją wdzięczność wobec lekarzy, którzy pomogli nam w trudnych dla nas chwilach i wskazujemy tych, którzy naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie. Szczegółowe informacje podane są na plakacie. Zapraszamy do wzięcia udziału
w Plebiscycie.

KOMUNIKATY LSO
1. Błogosławieństwo lektorów
Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza informuje, że w dniu 9.12.2015 r.(sobota) – w Jaśle w Kościele pw. Św. Stanisława o godz. 15.00 w czasie Mszy Świętej zostanie udzielone błogosławieństwo lektorom, którzy w ostatnim roku szkolnym uczestniczyli w formacji parafialnej lub w kursie dekanalnym, bądź w formacji diecezjalnej tzw. zimowym kursie diecezjalnym w Kotani lub Zaczerniu.
Listy kandydatów do błogosławieństwa na lektorów prosimy dostarczyć do an. Kamila Niedźwiedzkiego z parafii św. Stanisława w Jaśle do dnia 5.12.2017 r. Telefon kontaktowy 792539841 (mail: tbbone11@gmail.com). Kandydaci na lektorów z parafii przyjeżdżają 45 min. przed Mszą Świętą wraz z opiekunem, celem przećwiczenia całego obrzędu i ustalenia spraw porządkowych. Proszę przypomnieć im o zabraniu alby i przekazać tekst przyrzeczenia lektorskiego, który powinni nauczyć się na pamięć:
P r z y r z e k a m * święte czynności Lektora * wypełniać pobożnie, * gorliwie i radośnie, * na chwałę Bożą * i dla dobra wspólnoty parafialnej. Ponadto p r z y r z e k a m, * troszczyć się o stan łaski Bożej w mojej duszy, * a także żyć według głoszonego Słowa Bożego.
Proszę od kandydatów pozbierać po 5 zł. Na tę uroczystość zapraszamy także rodziców wyżej wymienionych chłopców. W przyszłym roku Błogosławieństwo Lektorów odbędzie się w Rzeszowie i tak już będzie co dwa lata.

2. Kursy zimowe
1 grudnia ruszają zapisy na Kursy Zimowe. Jak co roku w czasie ferii odbędą się w Zaczerniu dwa Kursy Animatorskie oraz Kurs Animatorek Scholii parafialnych. W Kotani odbędą się Kursy Lektorskie. W czasie ferii Małopolskich odbędzie się połączony Kurs Lektorsko Animatorski dla południowej części Diecezji. Zapisy na stronie Domu Rekolekcyjnego „Effatha”.

3. Rozgrywki piłkarskie
Bardzo prosimy Duszpasterzy Dekanalnych o przeprowadzenie w dekanatach rozgrywek piłkarskich do końca pierwszego tygodnia ferii, gdyż w drugim tygodniu ferii odbędzie się Diecezjalny Turniej o Puchar Księdza Bp. Jana Wątroby, który będzie jednocześnie Mistrzostwami Diecezji. W roku 2018 Mistrzostwa Polski odbywają się w Rzeszowie, dlatego warto powalczyć o możliwość gry.
Przypominamy że nastąpiła zmiana roczników biorących udział w Rozgrywkach o Mistrzostwo Polski LSO. Mistrzostwa Polski LSO o Puchar „KnC” od 2018 rozgrywane będą w następujących kategoriach:
a) Ministrant (klasy 1 – 5 Szkoła podstawowa), rocznik 2006
b) Lektor Młodszy (klasy 6 – 8 SP oraz odpowiedniki GIM + 1 PP), rocznik 2002
c) Lektor Starszy (od 2 kl. Szkoły PP do ukończenia 20 roku życia). rocznik 1997

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie