Komunikaty Kurii na Niedzielę Świętej Rodziny, 31.12.2017 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na Niedzielę Świętej Rodziny, 31.12.2017 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W Niedzielę Świętej Rodziny, 31 grudnia, zakończenie „Starego Roku”. Tradycyjnie dziękujemy Bogu za wszystkie łaski i przepraszamy za wszystkie grzechy. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dom Diecezjalny „Tabor” zaprasza 2 stycznia 2018 roku na godz. 19.00 na koncert Macieja Miecznikowskiego. Będzie to czas wysłuchania najpiękniejszych polskich i światowych kolęd oraz piosenek związanych ze świętami Bożego Narodzenia, a także wspólnego kolędowania. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w DD “Tabor” od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00.

3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2018 r. o odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z parkingu przy hali na Podpromiu o godz. 12.00, po modlitwie Anioł Pański, i przejdzie ulicami miasta do Rynku. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w Orszak i do udziału we Mszy św. w swoich parafiach.

4. W sobotę, 6 stycznia 2018 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji. Msza św. w Katedrze w intencji Księży Biskupów o godz. 17.00.

5. Referat Misyjny przypomina, że w Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) składka w całości przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny. Jest to również Misyjny Dzień Dzieci (Kolędnicy Misyjni) – ofiary z kolędowania dzieci przeznaczone są dla dzieci w Syrii i Libanie. Ofiary z obu składek wpłacamy w Referacie Misyjnym lub na konto: 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

6. Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie obędzie się w niedzielę Chrztu Pańskiego 7 stycznia 2018 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie (dla rejonu rzeszowskiego) – rozpoczęcie o godz. 10.00. oraz w sobotę 13 stycznia 2018 r. w Tarnowcu (dla rejonu jasielsko-gorlickiego) – rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 14.00. Prosimy o przekazanie zaproszenia członkom Stowarzyszenia oraz zachętę do udziału w tym wydarzeniu.

7. Jak co roku zwracamy się z uprzejmą prośbą o przesłanie do Kurii w terminie do 16 stycznia 2018 r. danych statystycznych z parafii za rok 2017 według załączonego formularza. Formularz przesyłamy także drogą elektroniczną. Można go odesłać tą samą drogą kuria@rzeszow.opoka.org.pl.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie