Komunikaty Kurii na Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019 roku

  • 0

Komunikaty Kurii na Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019 roku

Category : Komunikaty Kurii

KOMUNIKATY KURII – NIEDZIELA PALMOWA, 14.04.2019 r.

W Wielki Czwartek zapraszamy kapłanów i wiernych a zwłaszcza Liturgiczną Służbę Ołtarza na godz. 10 do katedry rzeszowskiej na Mszę Krzyżma. Księży Dziekanów, którzy będą odbierać oleje święte bardzo proszę o zabranie ze sobą oryginalnych naczyń na oleje (chodzi o naczynia, które zostały kiedyś przekazane). Po eucharystii „drzwi otwarte” i możliwość spotkania w Wyższym Seminarium Duchownym dla grup LSO.

W Wielką Środę (17.04) o godz. 12 w budynku kurii odbędzie się spotkanie przedświąteczne Osób Konsekrowanych z Biskupami. Odwołane zostają zaplanowane na Wielki Poniedziałek spotkania u OO. Bernardynów w Rzeszowie i w Jaśle-Farze.

W Wielką Środę w Rzeszowie o godz. 21 rozpocznie się „Noc konfesjonałów”. Trwać będzie do godz. 6 w Wielki Czwartek. W tym czasie będzie można przystąpić do sakramentu pokuty w 3 kościołach: w rzeszowskiej farze, w kościele akademickim św. Jadwigi przy al. Rejtana oraz w kościele św. Józefa na Staromieściu. W każdym z kościołów dyżurować będzie po 3 spowiedników.

DD TABOR zaprasza 28 kwietnia 2019 r. do świętowania Niedzieli Bożego Miłosierdzia! Zapraszamy młodzież, dorosłych, rodziny z dziećmi, wspólnoty, grupy parafialne do wspólnego przeżywania drugiej niedzieli Wielkanocnej! Rozpoczynamy o godz.15.

DD TABOR zaprasza w dniach 3-5 maja 2019 r. na Maryjne Rekolekcje Charyzmatyczne z ks. Jose Maniparambilem.

Fundacja „Pomagam bo Kocham” im. bł ks. W. Findysza wraz ze współorganizatorami zaprasza na III Rzeszowski Bieg Trzeźwości oraz XXXIII Pilegrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu w dniu 1 maja 2019 r. Prosimy o wsparcie tego dzieła również poprzez organizowanie pielgrzymek w tym dniu na Uroczystości do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Informacje szczegółowe można uzyskać pod nr telefonu 730 535 717.

W Wielkim Tygodniu kuria będzie czynna do środy włącznie.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Więcej osób w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.


Od 17 maja 2020 r. liczba uczestników w okresie epidemii (według nowych przepisów rządowych) na Mszy św. w naszym kościele wynosi 46 osób wewnątrz kościoła.
Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Na zewnątrz kościoła można się gromadzić według ustalonych norm zgromadzeń i włączyć się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie