Komunikaty Kurii na Niedzielę Miłosierdzia, 28 kwietnia 2019 roku

  • 0

Komunikaty Kurii na Niedzielę Miłosierdzia, 28 kwietnia 2019 roku

Category : Komunikaty Kurii

KOMUNIKATY KURII – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 28.04.2019 r.

Przypominamy, że w maju odbędą się spotkania formacyjne dla księży. Terminarz tych spotkań jest następujący: dla wyświęconych w latach 2014-2017 – 6 maja; dla wyświęconych w latach 2009-2013 – 13 maja; dla wyświęconych w latach 2004-2008 – 20 maja. Miejscem spotkania jest Dom Diecezjalny Tabor. Spotkania rozpoczynać się będą o godz. 9.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

W trzecią niedzielę wielkanocną 5 maja 2019 r. w WSD w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

Instytut Pamięci Narodowej informuje, że w dniu 1 stycznia 2019 r. weszła w życie Ustawa o grobach weteranów walk o wolność i niepodległość Polski. Na mocy tej ustawy IPN będzie prowadził ewidencję tego typu obiektów oraz udzielał dotacji na ich utrzymanie i remonty. Równocześnie IPN przypomina, że mogiły weteranów walki o niepodległość Polski oraz funkcjonariuszy cywilnych władz Polski Podziemnej znajdujące się na cmentarzach parafialnych podlegają prawnej ochronie i obowiązuje bezwzględny zakaz ich likwidacji.

W dniach 1-3 maja br. kuria będzie nieczynna.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Więcej osób w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.


Od 17 maja 2020 r. liczba uczestników w okresie epidemii (według nowych przepisów rządowych) na Mszy św. w naszym kościele wynosi 46 osób wewnątrz kościoła.
Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Na zewnątrz kościoła można się gromadzić według ustalonych norm zgromadzeń i włączyć się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie