Komunikaty Kurii na Niedzielę Chrztu Pańskiego, 13 stycznia 2019 roku

  • 0

Komunikaty Kurii na Niedzielę Chrztu Pańskiego, 13 stycznia 2019 roku

Category : Komunikaty Kurii

W dniu 19 stycznia przypada uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego Patrona diecezji rzeszowskiej. W tym dniu módlmy się szczególnie gorąco w intencji naszej diecezji – wszystkich duszpasterzy i wiernych. Centralne uroczystości ku czci św. Józefa Sebastiana Pelczara odbędą się 19 stycznia w katedrze rzeszowskiej wg następującego harmonogramu:
godz. 16 – Koncert w wykonaniu chóru katedralnego Pueri Cantores Resovienses
godz. 17.30 – Nieszpory
godz. 18 – Uroczysta Eucharystia połączona z instalacją nowych kanoników kapituły katedralnej

W dniach od 22 do 27 stycznia 2019 r. z udziałem Ojca św. Franciszka odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Z naszej diecezji udaje się na nie dwudziestoosobowa delegacja (3 kapłanów i 17 osób świeckich). Módlmy się o owocny przebieg tych dni.

W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać w Kościele kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W bieżącym roku hasłem przewodnim Tygodnia są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20). Materiały można pobrać ze strony internetowej www.ekumenia.pl.

19.01.2019 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie o godz.14.00 odbędzie się spotkanie Rodzin Misjonarzy (szczegóły na plakacie). Prosimy księży proboszczów o poinformowanie rodzin szczególnie sióstr zakonnych pracujących na misjach a pochodzących z Waszych parafii o tym spotkaniu.

Zapraszamy Siostry zakonne na kolejne spotkanie formacyjne, które odbędzie się w poniedziałek 14.01.2019 u OO. Bernardynów w Rzeszowie. Początek spotkania godz. 9.00, Mszy św. o godz. 10.00 będzie przewodniczył ks. bp Ordynariusz Jan Wątroba. Temat spotkania: Posłani do budowania jedności wspólnoty w mocy Bożego Ducha.

Spotkania opłatkowe Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie obędą się: w sobotę 19 stycznia 2019 r. w Tarnowcu (dla rejonu jasielsko-gorlickiego) – rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 14.00, oraz w niedzielę 20 stycznia 2019 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie (dla rejonu rzeszowskiego) – rozpoczęcie o godz. 10.00. Prosimy o przekazanie zaproszenia członkom Stowarzyszenia oraz zachętę do udziału w tym wydarzeniu.

Domowy Kościół zaprasza serdecznie na jasełka, które odbędą się 20 stycznia 2019 o 16:00 w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie przy ul. Połonińskiej 25. Zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie rodziny zainteresowane wspólnotą Domowego Kościoła. Po jasełkach krótka prezentacja wspólnoty. Zachęcamy Duszpasterzy do zaproponowania tych jasełek szczególnie rodzinom, które rozważają włączenie się do Domowego Kościoła. Wstęp wolny.

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2019 brzmi:Intencja powszechna: o komunikację i pojednanie. Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie wspólnie żyją różnorodne wspólnoty religijne, zapanował duch dialogu i pojednania..

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie