Komunikaty Kurii na IX Niedzielę zwykłą, 03.06.2018 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na IX Niedzielę zwykłą, 03.06.2018 r.

Category : Komunikaty Kurii

KOMUNIKATY KURII – IX NIEDZIELA ZWYKŁA, 03.06.2018 r.

1. Misjonarze Saletyni z Kobylanki zapraszają na VI Saletyńskie Spotkanie Dzieci, które odbędzie się w dniach 8-10 czerwca. Program oraz warunki zgłaszania grup i uczestnictwa na stronie spotkania: www.dzieci.saletyni.pl oraz na plakatach.

2. W piątek, 8 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odpust w katedrze o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału. Kapitułę katedralną prosimy o udział w strojach chórowych.

3. W sobotę, 9 czerwca, Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów w Sanktuarium Matki Bożej w Tarnowcu, początek godz. 9.30. W programie: konferencja ascetyczna – ks. dr hab. Robert Skrzypczak, adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza Święta o godz. 11.00. Na zakończenie – posiłek w szkole.

4. W niedzielę, 10 czerwca przeżywać będziemy w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin, połączony z Marszem dla Życia i Rodziny. W związku z tym przesyłamy list bp. Jana Wątroby, który należy odczytać w ramach ogłoszeń w niedzielę, 3 czerwca. Prosimy o zachęcenie wiernych do udziału w tym wydarzeniu oraz o duchową łączność z nim przez odmówienie po każdej Mszy Świętej 10 czerwca dziesiątka różańca – tajemnicy Objawienia Pana Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej – w intencji świętości małżeństw i rodzin. Szczegółowe informacje na plakatach i zaproszeniach oraz na stronie www: http://dzienswietoscirodzin.pl.

5. Zapraszamy na XV Parafiadę Regionalną im. św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie „Wiara, Wolność, Przygoda” w dniach 9-10 czerwca br., organizowaną przez parafię oo. Pijarów. Szczegóły na plakacie.

6. Duszpasterze i wierni świeccy parafii katedralnej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie zapraszają na uroczystość dziękczynienia w 25-lecie koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej, w dniu 13 czerwca 2018 r. o godz. 19.00. Przesyłamy plakat zapraszający na triduum przed uroczystością oraz na samą uroczystość.

7. Misjonarze Saletyni zapraszają na XXXI Saletyńskie Spotkanie Młodych w dniach 9-13 lipca br. w Dębowcu (początek 9 lipca o godz. 16.00). Gośćmi spotkania będą: bp Rafał Markowski, ks. Marcin Baran, ks. Paweł Raczyński MS, Tomasz Budzyński, Muniek Staszczak, Dobromir Makowski, Nazaret, Porozumienie, Imprateam, Maleo Reggae Rockers. Zapisy i informacja: www.spotkania.saletyni.pl

8. Dom Diecezjalny Tabor zaprasza na konferencję dla rodziców pt. „Rodzice w akcji”, którą wygłoszą Monika i Marcin Gajdowie. Będą omawiane przyczyny najczęstszych problemów z dziećmi i praktyczne porady jak się zachować, co zrobić, co zmienić, jak przekazać dzieciom wartości oraz wiarę. Konferencja odbędzie się 16 czerwca 2018 r. w Domu Diecezjalnym Tabor, ul. Połonińska 25, w godz. 9.30-15.00. Więcej informacji oraz zapisy na stronie www.tabor.rzeszow.pl.

9. Zapraszamy na 37. Pielgrzymkę na Jasna Górę w intencji trzeźwości Narodu. Rozpoczęcie w sobotę 16 czerwca o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę Mszą Świętą o godz. 9.30 – przewodniczy bp Tadeusz Bronakowski. Przesyłamy plakat zapraszający na pielgrzymkę oraz plakat zachęcający do 100 dni abstynencji na 100-lecie Niepodległości.

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na kwiecień 2019 brzmi:Intencja powszechna: Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innym.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie