Komunikaty Kurii na IV Niedzielę Zwykłą, 29.01.2017 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na IV Niedzielę Zwykłą, 29.01.2017 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W niedzielę, 29 stycznia jest obchodzony, zainicjowany dzięki staraniom Raoula Follereau, Światowy Dzień Trędowatych. Fundacja Follereau prowadzi wioski i szpitale dla trędowatych, będące pod opieką misjonarzy. Zapraszamy do wsparcia modlitewnego i materialnego misjonarzy pracujących na co dzień wśród chorych na trąd.

2. Od 1 lutego do 8 marca w każdą środę o godz. 18.00 w Domu Diecezjalnym Tabor odbywać się będzie Seminarium Odnowy Wiary dla Młodych, które poprowadzi Marcin Zieliński. Szczegóły i zapisy na stronie: www.miriam.rzeszow.pl

3. W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2017 r. w katedrze rzeszowskiej, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby odbędą się obchody Dnia Życia Konsekrowanego. Do udziału w uroczystości zapraszamy księży, ojców i braci zakonnych, siostry zakonne, wdowy i dziewice konsekrowane oraz wiernych świeckich. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.15 adoracją Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele, a o godz. 11.00 Msza św. z odnowieniem ślubów zakonnych. Księży zapraszamy do koncelebry (prosimy zabrać albę i białą stułę).

4. Staraniem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji ukazał się zbiór scenariuszy katechez do wszystkich typów szkół pt. „Idźcie i głoście… Scenariusze katechez misyjnych dla dzieci i młodzieży” (cz. I-II). Scenariusze zostały przygotowane przez grupę doświadczonych katechetów i metodyków katechezy. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie i wykorzystanie w ramach katechezy szkolnej i spotkań grup misyjnych.

5. Przesyłamy materiały reklamowe firmy „Testin”, która współpracuje z parafiami naszej diecezji i przygotowuje także darmowe strony internetowe dla parafii. Prosimy o zapoznanie się z ofertą i skorzystanie z niej zwłaszcza przez te parafie, które jeszcze nie mają własnych stron internetowych.

6. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza na film „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózce – przedpremiera 5 lutego o godz. 19.00 oraz na film Martina Scorsese „Milczenie”. „Ten epicki dramat religijny opowiada o prześladowaniach jezuitów i „ukrytych chrześcijan” w XVII wiecznej Japonii. Ukazuje przed jakimi dramatycznymi wyborami religijnymi i moralnymi stawali jezuiccy misjonarze” (kard. K. Nycz). Wyświetlany w kinach od 17 lutego.

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2019 brzmi:Intencja powszechna: o komunikację i pojednanie. Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie wspólnie żyją różnorodne wspólnoty religijne, zapanował duch dialogu i pojednania..

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie