Komunikaty Kurii na IV Niedzielę Zwykłą, 28.01.2018 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na IV Niedzielę Zwykłą, 28.01.2018 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W niedzielę, 28 stycznia przeżywać będziemy 65. Światowy Dzień Trędowatych. Prosimy o modlitwę za misjonarzy pracujących wśród trędowatych.

2. W niedzielę, 28 stycznia br., w Rzeszowie odbędzie się Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu. W programie: 10.00 Uczczenie Ofiar Holokaustu – Nowy cmentarz żydowski, Al. Rejtana (wejście od ul. Dołowej), następnie na Uniwersytecie Rzeszowskim od 11.30 relacje ocalonych z Holokaustu i ich rodzin, wykłady. O godz. 16.00 – Nabożeństwo Słowa Bożego w rzeszowskiej Farze, nawiązujące do Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, połączone z odczytaniem nazwisk Polaków z Rzeszowszczyzny, zamordowanych za pomoc niesioną Żydom oraz Żydów, którzy ponieśli śmierć wraz z nimi.

3. W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2018 r. w katedrze rzeszowskiej, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby odbędą się obchody Dnia Życia Konsekrowanego. Do udziału w uroczystości zapraszamy księży, ojców i braci zakonnych, siostry zakonne, wdowy i dziewice konsekrowane oraz wiernych świeckich. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.15 adoracją Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele, a o godz. 11.00 Msza św. z odnowieniem ślubów zakonnych. Księży Proboszczów prosimy o powiadomienie zainteresowanych osób o tym wydarzeniu. Tacę z tego dnia przekazujemy na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji (wpłaty w Kurii). Przesyłamy plakat na ten dzień przygotowany przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Przesyłamy także list na Dzień Życia Konsekrowanego do duszpasterskiego wykorzystania.

4. W niedzielę, 11 lutego będziemy przeżywać XXVI Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość odbędzie się w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W czasie uroczystości będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najśw. Sakramentem. Uroczystość będą transmitować: Radio „VIA” i Radio Rzeszów. Zapraszamy osoby chore, niepełnosprawne i pracowników służby zdrowia. Przesyłamy materiały Caritas na Światowy Dzień Chorego.

5. DD Tabor w Rzeszowie zaprasza 8 lutego na godz. 19.00 do auli DD Tabor na film „Węzły Życia” w cyklu Czwartkowe Rekolekcje Filmowe. Film opowiada o nadziei, która każe wierzyć, że każdemu z nas Bóg wyznaczył bardzo ważną rolę, że nasze istnienie nie jest zbiegiem okoliczności, „przypadkiem”, lecz fragmentem wielkiego Bożego planu. Wstęp wolny.

6. DD Tabor w Rzeszowie zaprasza w dniach 9-11 lutego 2018 r. na warsztaty ewangelizacyjne „Wiosna Kościoła: Jak ewangelizować parafię?”, które poprowadzi ks. Jan Kruczyński – dyrektor Centrum Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Szczecińskiej w Witkowie Drugim, wieloletni współpracownik ks. Franciszka Blachnickiego. Warsztaty są skierowane do liderów, odpowiedzialnych i członków wspólnot oraz osób, które pragną ożywić zaangażowanie w parafii, budować wspólnotę i głosić Ewangelię w swoich środowiskach. Koszt uczestnictwa 30 zł. Zapisy na stronie: tabor.rzeszow.pl.

7. DD Tabor w Rzeszowie zaprasza w dniach 11-16 lutego na rekolekcje „Fundament Ćwiczeń Duchowych”, które poprowadzi o. Mariusz Siódmiak SP – duszpasterz młodzieży i ojciec duchowny nowicjatu, odpowiedzialny za organizację nowopowstającej szkoły pijarskiej w Rzeszowie. Rekolekcje te wprowadzają w doświadczenie życia duchowego poprzez poznanie i praktykowanie różnych metod modlitwy, takich jak m.in.: medytacja, rachunek sumienia, modlitwa prostoty. Umożliwiają one wgląd w siebie i odkrycie Boga zarówno w Jego Słowie jak i w dotychczasowym doświadczeniu osobistym. Zapisy na stronie: tabor.rzeszow.pl.

8. Księży Proboszczów prosimy o przesyłanie do Archiwum Diecezjalnego odpisów ksiąg metrykalnych za rok 2017. Termin upływa 16 lutego 2018 r. Przypominamy również o przesłaniu do Kurii danych statystycznych za rok 2017. Termin upłynął 16 stycznia br.
Verte!!!

9. Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. zapraszamy na rekolekcje wielkopostne w dniach od 16 do 18 lutego w Domu Rekolekcyjnym w Zaczerniu. Zgłoszenia prosimy kierować do odpowiedzialnych rejonowych.

10. W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, Kuria Diecezjalna będzie nieczynna.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Więcej osób w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.


Od 17 maja 2020 r. liczba uczestników w okresie epidemii (według nowych przepisów rządowych) na Mszy św. w naszym kościele wynosi 46 osób wewnątrz kościoła.
Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Na zewnątrz kościoła można się gromadzić według ustalonych norm zgromadzeń i włączyć się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie