Komunikaty Kurii na IV Niedzielę Wielkiego Postu, 31 marca 2019 roku

  • 0

Komunikaty Kurii na IV Niedzielę Wielkiego Postu, 31 marca 2019 roku

Category : Komunikaty Kurii

KOMUNIKATY KURII – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 31.03.2019 r.

2 kwietnia br. przypada 14 rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Wykorzystajmy tę okazję do krzewienia kultu i pamięci o świętym papieżu z Polski, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Jest to bardzo potrzebne obecnie, gdy jesteśmy świadkami bezpardonowych ataków na Osobę i Apostolskie Dzieło św. Jana Pawła II.

DD TABOR w Rzeszowie zaprasza na wielkopostne rekolekcje: “Jak pokonywać własne lęki?”, w dniach 5-7 kwietnia 2019 r. Ćwiczenia duchowe poprowadzi o. Józef Augustyn SJ – polski jezuita, teolog, rekolekcjonista, kierownik duchowy. Na niniejsze rekolekcje zapraszamy wszystkich tych, którzy doświadczają, że nasze własne lęki uniemożliwiają nam szczęśliwie żyć. Rekolekcje stanowią zachętę i przestrzeń do podjęcia decyzji otwartego zmierzenia się z nimi, aby móc je w sobie uleczyć.

12 kwietnia 2019 r. (piątek) o godz. 19 z parafii św. Józefa Kalasancjusza (Księża Pijarzy) w Rzeszowie wyruszy 8. Męska Droga Krzyżowa. Jej trasa prowadzi do Sanktuarium Matki Bożej w Borku Starym. Serdecznie zapraszamy.

Kino „Zorza” w Rzeszowie serdecznie zaprasza na pokaz filmu „Miłość i Miłosierdzie”. Jest to dokument fabularyzowany o Bożym Miłosierdziu i misji św. Siostry Faustyny Kowalskiej ujawniający nieznane dotąd fakty i dokumenty. Pokaz odbędzie się w dniu 4 kwietnia 2019 r. (czwartek) o godz. 19 w kinie „Zorza” w Rzeszowie (ul. 3 Maja 28). Po projekcji filmu spotkanie z jego reżyserem Michałem Kondratem. W następne dni film będzie grany zgodnie z harmonogramem kinowym. Proszę poinformować i zachęcić wiernych do obejrzenia tego filmu.

Stowarzyszenie rzeszowskich rowerzystów zaprasza na rozpoczęcie sezonu rowerowego. Otwarcie nastąpi na rzeszowskim rynku w sobotę, 6 kwietnia 2019 r. o godz. 10.30. Hasło tegorocznego przejazdu brzmi: „Wspieramy rowerzystów po amputacjach”. Podczas wydarzenia będzie czas na wspólną modlitwę i rozmowy z naszymi gośćmi. Będzie można wymienić doświadczenia z innymi pasjonatami sportów rowerowych oraz zasięgnąć opinii przedstawicieli sklepów i serwisów rowerowych. Patronat honorowy nad imprezą objął bp Jan Wątroba.

W ostatnim czasie zmarło dwóch kapłanów diecezji rzeszowskiej – śp. ks. Bogusław Przeklasa i śp. ks. Henryk Zachara.

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Katolicy w Chinach. Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie