Komunikaty Kurii na IV Niedzielę Wielkanocną, 22.04.2018 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na IV Niedzielę Wielkanocną, 22.04.2018 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W IV Niedzielę Wielkanocną, 22 kwietnia, przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza – patronalne święto Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła i rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Prosimy o podjęcie modlitwy i inicjatyw duszpasterskich w tej sprawie.

2. Wiosenne kongregacje rejonowe dla wszystkich księży odbędą się w sobotę, 28 kwietnia: godz. 9.00 Rzeszów – Tabor i godz. 13.00 Jasło- Fara. Gościem spotkania będzie ks. prof. dr hab. Krzysztof Guzowski (KUL), który wygłosi wykład: „Duch Święty największym Darem Boga dla świata. O przewidywanych owocach współpracy duszpasterzy z Pocieszycielem dla przyszłości Kościoła i świata”. Wystąpi także lek. Aleksander Bożek z Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie, podejmując temat profilaktyki onkologicznej. Informujemy również, że Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów odbędzie się w Tarnowcu w sobotę, 9 czerwca, o godz. 9.30.

3. W sobotę, 28 kwietnia 2018 r., w stulecie święceń kapłańskich św. Maksymiliana Marii Kolbego, odbędzie się w Niepokalanowie I Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz wspólnot i osób modlących się za kapłanów. W programie: 9.00 – powitanie i różaniec, 10.00 – konferencja, 11.00 – Eucharystia, 12.30 – oratorium maryjno-kolbiańskie, 15.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i koronka, 17.00 – film „Dwie korony”, 20.00 – wieczór uwielbienia, 22.00 – Eucharystia w intencji kapłanów.

4. Centrum Medyczne „Medyk” we współpracy z Diecezją Rzeszowską i G2A Arena organizuje w sobotę, 5 maja 2018 r., w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce I Kongres „Niewydolne serce”, dotyczący chorób serca i profilaktyki w tym zakresie. Kongres jest organizowany dla mieszkańców naszej diecezji. Na zakończenie koncert Eleni. W związku z tym prosimy o przekazanie informacji parafianom i przeprowadzenie zapisów chętnych do udziału w tym kongresie. Liczbę zgłoszonych należy przekazać do Centrum Medycznego „Medyk”, tel. 533 345 816. Przesyłamy zaproszenie bp. Jana Wątroby z prośbą o odczytanie wiernym.

5. Ruch Światło-Życie wraz z Oazą z Tyczyna zaprasza wszystkich chętnych od 13 do 25 roku życia do wzięcia udziału w OAZOWEJ GRZE TERENOWEJ „SŁOWIANIE. CZAS PRZEJŚCIA”. Gra odbędzie się 26 maja 2018 r. w godzinach 8.00-19.00 w Tyczynie. Zapisy i szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.oazowagraterenowa.pl

6. Zapraszamy na II Rzeszowski Bieg Trzeźwości im. ks. Franciszka Blachnickiego oraz XXXII Pielgrzymkę Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która odbędzie się we wtorek, 1 maja. Start w DD Tabor o godz. 8.20, zakończenie Mszą św. o godz. 12.30 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. W ramach tego wydarzenia odbędą się: bieg uliczny, marsz Nordic Walking oraz rajd rowerowy.

7. Referat Misyjny przypomina, że można w referacie odebrać, bądź zamówić telefonicznie lub mailowo kopertki dla dzieci komunijnych. Są także krzyże dla bierzmowanych (zestaw: jeden większy do wręczenia podczas liturgii i drugi mniejszy do noszenia na co dzień).

8. Dyrektor Centrum Usług Dydaktycznych wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Trzeźwości zapraszają księży, dyrektorów szkół, pedagogów oraz nauczycieli z Rzeszowa i całego Podkarpacia na konferencję „Między wolnością a zniewoleniem. Uczeń w sytuacji zagrożenia uzależnieniem”, która odbędzie się w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie, w czwartek, 26 kwietnia 2018 r., o godz. 9.00. Celem tej konferencji jest zaznajomienie nauczycieli z rodzajami uzależnień wśród uczniów oraz pomoc w diagnozowaniu i przygotowaniu do pracy z osobami uzależnionymi.

9. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w dniach 27 kwietnia-3 maja na złazisko KSM – rajd po Bieszczadach oraz w dniach 4-6 maja na rekolekcje dla małżeństw „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus” w Domu Rekolekcyjnym w Rzeszowie – Przybyszówce. Szczegóły na stronie internetowej: www.ksm.rzeszow.pl

10. Kino „Zorza” zaprasza na filmy: „Tam, gdzie mieszka Bóg (od 20 kwietnia). Film, z udziałem Ojca Świętego Franciszka, jest opowieścią opartą na historiach z Biblii, dedykowaną dzieciom, ukazującą rolę wiary, nadziei i odwagi. Kolejny film: „Paweł, Apostoł Chrystusa”, wyświetlany w dniach 4-17 maja oraz na film: „Bóg nie umarł: Światło w ciemności”, od 18 maja. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty.

11. Kino „Helios”, przy Al. Powstańców Warszawy, zaprasza na pokaz filmu „Tam, gdzie mieszka Bóg” w dniu 25 kwietnia 2018 r. o godz. 19.00. Przesyłamy plakaty i darmowe zaproszenia na ten pokaz. Prosimy je wykorzystać i przybyć osobiście oraz zachęcić wiernych, zwłaszcza dzieci i młodzież do udziału w tej projekcji.

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2019 brzmi:Intencja powszechna: o komunikację i pojednanie. Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie wspólnie żyją różnorodne wspólnoty religijne, zapanował duch dialogu i pojednania..

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie