Komunikaty Kurii na IV Niedzielę Adwentu, 24.12.2017 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na IV Niedzielę Adwentu, 24.12.2017 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Osoby Życia Konsekrowanego zapraszamy na życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 23 grudnia, o godz.12.00 w Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie z udziałem Księży Biskupów. Księży Proboszczów prosimy o powiadomienie tych osób o spotkaniu.

2. Zwyczajem lat ubiegłych zapraszamy Księży z Rzeszowa i okolic w sobotę, 23 grudnia na godz. 20.00 do Kurii na życzenia świąteczne i noworoczne z Księżmi Biskupami.

3. Składka z PASTERKI, jak w ubiegłych latach, jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Fundusz ten finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie oraz udziela pomocy matkom, spodziewającym się dziecka, znajdującym się w trudnej sytuacji. Całą składkę prosimy przesłać do Kurii z zaznaczeniem: „Składka z Pasterki”.

4. W środę, 27 grudnia przeżywać będziemy imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Zachęcamy do modlitwy w niedzielę oraz w środę w intencji naszego Pasterza. Ks. Biskup odprawi w tym dniu Mszę św. w Katedrze o godz. 18.00, a po niej będzie możliwość złożenia życzeń w dolnym kościele i spotkanie w sali papieskiej. Zapraszamy do udziału kapłanów oraz przedstawicieli duszpasterstw i grup. W tym dniu Kuria Diecezjalna będzie nieczynna.

5. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na Marsz za Życiem w Rzeszowie, w Święto Młodzianków, 28 grudnia. Rozpoczęcie o godz. 17.15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej, następnie u OO. Bernardynów o godz. 18.00 zostanie przedstawiony program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży, a o godz. 18.30 będzie odprawiona uroczysta Msza św. Zapraszamy.

6. W Niedzielę Świętej Rodziny, 31 grudnia, zakończenie „Starego Roku”. Tradycyjnie dziękujemy Bogu za wszystkie łaski i przepraszamy za wszystkie grzechy.

7. Dom Diecezjalny „Tabor” zaprasza 2 stycznia 2018 roku na godz. 19.00 na koncert Macieja Miecznikowskiego. Będzie to czas wysłuchania najpiękniejszych polskich i światowych kolęd oraz piosenek związanych ze świętami Bożego Narodzenia, a także wspólnego kolędowania. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w D.D. Tabor od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00.
8. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2018 r. o odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z parkingu przy hali na Podpromiu o godz. 12.00, po modlitwie Anioł Pański, i przejdzie ulicami miasta do Rynku. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w Orszak i do udziału we Mszy św. w swoich parafiach.
9. W sobotę, 6 stycznia 2018 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji. Msza św. w Katedrze w intencji Księży Biskupów o godz. 17.00.

10. Referat Misyjny przypomina, że w Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia) składka w całości przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny. Jest to również Misyjny Dzień Dzieci (Kolędnicy Misyjni) – ofiary z kolędowania dzieci przeznaczone są dla dzieci w Syrii i Libanie. Ofiary z obu składek wpłacamy w Referacie Misyjnym lub na konto: 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

11. Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie obędzie się w niedzielę Chrztu Pańskiego 7 stycznia 2018 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie (dla rejonu rzeszowskiego) – rozpoczęcie o godz. 10.00. oraz w sobotę 13 stycznia 2018 r. w Tarnowcu (dla rejonu jasielsko-gorlickiego) – rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 14.00. Prosimy o przekazanie zaproszenia członkom Stowarzyszenia oraz zachętę do udziału w tym wydarzeniu.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Więcej osób w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.


Od 17 maja 2020 r. liczba uczestników w okresie epidemii (według nowych przepisów rządowych) na Mszy św. w naszym kościele wynosi 46 osób wewnątrz kościoła.
Pamiętajmy, że w świątyni mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki oraz zachować bezpieczną odległość 2 metrów. Na zewnątrz kościoła można się gromadzić według ustalonych norm zgromadzeń i włączyć się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie