Komunikaty Kurii na III Niedzielę Zwykłą, 27 stycznia 2019 roku

  • 0

Komunikaty Kurii na III Niedzielę Zwykłą, 27 stycznia 2019 roku

Category : Komunikaty Kurii

Zbliża się Dzień Życia Konsekrowanego. Przeżywać go będziemy w Katedrze Rzeszowskiej w dniu 2 lutego pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Program: godz. 10.15 adoracja Najświętszego Sakramentu (dolny kościół), godz. 11.00 obrzęd poświęcenia gromnic i Eucharystia z odnowieniem ślubów zakonnych. Po Mszy św. spotkanie Ojców i Sióstr Zakonnych w Sali Papieskiej. Zapraszamy do licznego udziału wszystkie Osoby Konsekrowane z diecezji Rzeszowskiej! Kapłanów i Ojców Zakonnych zapraszamy do koncelebry.

Składka z 2 lutego przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji.

W dniach od 1 do 3 lutego w domu rekolekcyjnym w Rzeszowie-Przybyszówce odbywać się będą dni formacyjne KSM.

Sezon zimowy niesie ze sobą zagrożenia związane z ogrzewaniem mieszkań w postaci pożarów i zaczadzeń. Wielu ludzi w codziennym zabieganiu i zatroskaniu nie zdaje sobie z tego sprawy. W konsekwencji dochodzi do tragedii i giną ludzie. Stąd prośba o uwrażliwienie wiernych na to zagrożenie.

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Katolicy w Chinach. Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie