Komunikaty Kurii na III Niedzielę Zwykłą, 22.01.2017 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na III Niedzielę Zwykłą, 22.01.2017 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W dniach 18 – 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tej intencji w kościele św. Krzyża w Rzeszowie w sobotę, 21 stycznia o godz. 18.30, pod przewodnictwem biskupa zostanie odprawiona Msza św. W czwartek, 26 stycznia przeżywać będziemy Dzień Islamu.

2. Dnia 25 stycznia o godz. 19.00 w Domu Diecezjalnym Tabor odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu Manitou i Wspólnoty Miriam.

3. Jak co roku w Rzeszowie i innych miejscach Podkarpacia organizowany jest Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu. W Rzeszowie będzie on miał miejsce w piątek, 27 stycznia. W programie: godz. 8.30 – Nabożeństwo Słowa Bożego w rzeszowskiej Farze, nawiązujące do Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, połączone z odczytaniem nazwisk Polaków z Rzeszowszczyzny zamordowanych za pomoc niesioną Żydom oraz Żydów, którzy ponieśli śmierć wraz z nimi; godz. 10.00 Uczczenie Ofiar Holokaustu – Nowy cmentarz żydowski, Al. Rejtana (wejście od ul. Dołowej), następnie na Uniwersytecie Rzeszowskim od 11.30 relacje ocalonych z Holokaustu i ich rodzin oraz wykłady.

4. W niedzielę, 29 stycznia jest obchodzony, zainicjowany dzięki staraniom Raoula Follereau, Światowy Dzień Trędowatych. Fundacja Follereau prowadzi wioski i szpitale dla trędowatych, będące pod opieką misjonarzy. Zapraszamy do wsparcia modlitewnego i materialnego misjonarzy pracujących na co dzień wśród chorych na trąd. Przesyłamy plakat.

5. Od 1 lutego do 8 marca w każdą środę o godz. 18.00 w Domu Diecezjalnym Tabor będzie Seminarium Odnowy Wiary dla Młodych, które poprowadzi Marcin Zieliński. Szczegóły i zapisy na stronie: www.miriam.rzeszow.pl

6. W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2017 r. w katedrze rzeszowskiej, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby odbędą się obchody Dnia Życia Konsekrowanego. Do udziału w uroczystości zapraszamy księży, ojców i braci zakonnych, siostry zakonne, wdowy i dziewice konsekrowane oraz wiernych świeckich. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.15 adoracją Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele, a o godz. 11.00 Msza św. z odnowieniem ślubów zakonnych.

7. Prosimy o nadsyłanie do Archiwum Kurii odpisów ksiąg metrykalnych za rok 2016. Termin upływa 15 lutego 2017 r. (obowiązujące druki do nabycia w kancelarii Kurii).

8. Komenda Miejska Policji we Wrocławiu prowadzi sprawę, której przedmiotem jest oszukańcza działalność grupy osób próbujących wyłudzać pieniądze szczególnie od osób duchownych. Mechanizm działania grupy polega na kontakcie telefonicznym z Proboszczem i oferowaniu usługi reklamy w internecie na nieistniejącym portalu www.portalkatolicki.pl. Po pewnym czasie osoba dzwoni ponownie z informacją, że za wykonaną usługę zostaje wystawiona faktura ( najczęściej na kwotę 370 zł ). Gdy Ksiądz informuje rozmówcę, że nie podpisywał żadnej umowy z firmą rozmówca twierdzi, że umowa została zawarta przez telefon i w przypadku nie zapłacenia za fakturę zapis tej rozmowy będzie dowodem w Sądzie. Wielu księży wobec takiego oświadczenia rozmówcy decyduję się zapłacić. Nie ma żadnych podstaw prawnych aby opłacać te faktury, jest to oszustwo. KMP we Wrocławiu obecnie prowadzi intensywne śledztwo związane z tym procederem. Osoby poszkodowane proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. asp. Piotr Wadowiec, tel. 695 240 578.

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na kwiecień 2019 brzmi:Intencja powszechna: Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innym.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie