Komunikaty Kurii na III Niedzielę Wielkiego Postu, 19.03.2017 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na III Niedzielę Wielkiego Postu, 19.03.2017 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Szkoła Nowej Ewangelizacji bł. Pawła VI zaprasza na czuwania wielkopostne. Odbędą się one w Rzeszowie w parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki 16 marca o godz. 17.45 i w parafii farnej w Rzeszowie – 6 kwietnia o godz. 18.45 (po Mszy św. wieczornej).

2. W poniedziałek, 20 marca br., o godz. 10.00 w Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie odbędzie się spotkanie dekanalnych referentów misyjnych z naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy.

3. W poniedziałek, 20 marca br. o godz. 18.30, w Auli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach (ul. Ariańska 3) odbędzie się spotkanie z ojcem Luca Bovio – sekretarzem krajowym Papieskiej Unii Misyjnej. Spotkanie będzie poprzedzone Mszą św. w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach o godz. 18.00. Zapraszamy osoby zainteresowane z Gorlic i okolic.

4. Zapraszamy na koncert ewangelizacyjny ks. Jakuba Bartczaka – najlepszego rapera wśród polskich księży – do kościoła w Boguchwale w dniu 21 marca br. o godzinie 19.00. Zachęćmy szczególnie młodych, by wykorzystali tę okazję do radosnego wielbienia Boga.

5. Zapraszamy na kolejną katechezę audiowizualną „Świadectwo Leszka, cz. II”, którą poprowadzi Leszek Dokowicz we wtorek, 21 marca, o godz. 19.15 w DD Tabor, ul. Połonińska 25.

6. W piątek, 24 marca przeżywać będziemy Narodowy Dzień Życia, a 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Prosimy o modlitwę w intencji ochrony życia każdego człowieka oraz za wszystkich troszczących się o życie.

7. W piątek, 24 marca w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbędzie się konferencja z okazji XIII Narodowego Dnia Życia „Kochając Życie, wspieramy Rodzinę”. Konferencja rozpocznie się o godz. 9.30, a będzie poprzedzona Mszą św. w kościele oo. Bernardynów o godz. 8.00.

8. Z okazji jubileuszu diecezji został przygotowany film dokumentalny „25-lecie Diecezji Rzeszowskiej”, który zostanie wyświetlony w piątek, 24 marca godz. 18.00 w TVP3 Rzeszów. Prosimy o zachęcenie wiernych do oglądania tego filmu.

9. Przygotowujemy się do jubileuszu 25-lecia istnienia naszej diecezji, który rozpocznie się 25 marca br. W tym dniu o godz. 16.00 w rzeszowskiej farze zostanie odprawiona uroczysta Msza św., a po niej odbędzie się spotkanie w Filharmonii Podkarpackiej o godz. 18.00. Księży prosimy o przywiezienie alby i białej stuły (księża dziekani i wicedziekani będą celebrować w ornatach). Wszystkich księży prosimy o parkowanie samochodów przy Filharmonii Podkarpackiej.

10. Kongregacja księży dziekanów i wicedziekanów odbędzie się 25 marca o godz. 14.00 w Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, przy ul Zamkowej 4. Po jej zakończeniu uczestnicy przejdą do rzeszowskiej fary na uroczystości jubileuszowe.

11. Duszpasterstwo Rodzin zachęca do podejmowania dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w parafiach i wspólnotach naszej Diecezji. Deklaracje dostępne są w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin (poniedziałki i czwartki od 9:00 do 13:00).

12. W dniach 31 marca – 2 kwietnia br. w domu rekolekcyjnym TROSKA w Kozłówku odbędą się rekolekcje dla dorosłych metodą lectio divina pt.: „Cztery noce zbawienia”. Prowadzi ks. Piotr Gnat. Zapisy u Magdaleny Wójcik: tel.: 604 878 726.

13. Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli zaprasza młodzież do studiowania na oferowanych kierunkach studiów. Księży proboszczów prosimy o zawieszenie plakatów na tablicy ogłoszeń.

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie