Komunikaty Kurii na II Niedzielę Zwykłą, 15.01.2017 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na II Niedzielę Zwykłą, 15.01.2017 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Prosimy uprzejmie o przesłanie do Kurii w terminie do 16 stycznia 2017 r. danych statystycznych z parafii za rok 2016 według przesłanego formularza.

2. Wspólnota Miriam i Dom Diecezjalny „Tabor” zapraszają na katechezę audiowizualną pt. „Wygraj życie”. Gościem spotkania będzie Arkadio – Arkadiusz Zbozień, który opowie historię swojego nawrócenia i zaśpiewa koncert. Wtorek 17 stycznia, godz. 19.15, Dom Diecezjalny „Tabor” Rzeszów, Połonińska 25.

3. W czwartek, 19 stycznia, w Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji, w kościele św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Zapraszamy kapłanów, kapituły, zwłaszcza katedralną (w strojach chórowych), siostry zakonne i wiernych świeckich do udziału w uroczystości.

4. W dniach 18- 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tej intencji w kościele św. Krzyża w Rzeszowie w sobotę, 21 stycznia o godz. 18.30, pod przewodnictwem biskupa zostanie odprawiona Msza św. Przeżywamy także: 17 stycznia – Dzień Judaizmu (w tym roku ogólnopolskie obchody odbędą się we Wrocławiu), a 26 stycznia – Dzień Islamu.

5. Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza każdego 19 dnia miesiąca do kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy ul. Solidarności w Rzeszowie na Mszę św. wotywną oraz nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, połączoną z uczczeniem Jego relikwii. Bezpośrednio po Mszy św. odbywa się konferencja, poświęcona współczesnym procesom globalnym, problemom i wyzwaniom społecznym, na które przed laty zwracał uwagę bł. Męczennik ks. Jerzy Popiełuszko – patron ludzi pracy i naszej parafii. W czwartek, 19 stycznia 2017 r. o godz. 17.00 Mszy św. przewodniczył będzie i konferencję wygłosi ks. prof. dr hab. Jerzy Gocko – Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Temat konferencji: “Bł. Jerzy Popiełuszko – współczesny prorok Chrystusa. Rozważania na kanwie natury nauki społecznej Kościoła”. Po wykładzie przewidziana jest dyskusja, do której serdecznie zachęcamy.

6. Wydział Administracyjny Kurii przekazuje materiały związane z ubezpieczeniem parafii (oprócz parafii zakonnych, które ubezpieczają się w ramach zakonów). Prosimy o zapoznanie się z nimi i zachowanie ich w archiwum parafialnym.

7. Przesyłamy poprawioną wersję informacji o XXII Turnieju w halowej piłce nożnej ministrantów oraz o turnusach w czasie ferii w Zaczerniu i Kotani.

8. Kino „Zorza” w Rzeszowie wyświetla dobre filmy: „Józef i Maryja” (od 6 stycznia); „Ślady stóp”, o wędrówce młodych ludzi szlakiem św. Jakuba (od 20 stycznia) oraz „Zerwany kłos” – o bł. Karolinie ( od lutego).

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na kwiecień 2019 brzmi:Intencja powszechna: Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innym.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie