Komunikaty Kurii na II Niedzielę Wielkiego Postu, 25.02.2018 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na II Niedzielę Wielkiego Postu, 25.02.2018 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W II Niedzielę Wielkiego Postu, 25 lutego, będziemy przeżywać Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Prosimy o zorganizowanie w tym dniu zbiórki pieniężnej do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes.

2. W II Niedzielę Wielkiego Postu, 25 lutego, w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie odbędzie się wielkopostny dzień skupienia dla Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Prosimy o przekazanie zaproszenia do członków Stowarzyszenia.

3. Referat ds. Duszpasterstwa Młodzieży organizuje kurs dla wychowawców, który odbędzie się w sobotę, 3 marca w DD „Tabor” w Rzeszowie (ul. Połonińska 25). Początek o godz. 9.00, zakończenie ok 15.30 (w przerwie posiłek). Koszt 50 zł. Ze względów organizacyjnych zgłoszenia o liczbie osób chętnych do odbycia kursu należy przesyłać SMS-em na nr 737 900 860 do 1 marca br.

4. Parafia św. Jadwigi Królowej w Gorlicach, w ramach Rekolekcji Filmowych, w przededniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zaprasza na projekcję filmu „Gurgacz – Kapelan Wyklętych”. Film to dokument fabularyzowany o jezuicie ks. Władysławie Gurgaczu, który w latach 1945-1947 był kapelanem gorlickiego szpitala. Projekcja filmu odbędzie się w środę, 28 lutego
w Gorlickim Centrum Kultury o godz. 19.00.

5. W czwartek, 1 marca, przeżywać będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. do kościoła farnego w Rzeszowie na godz. 10.00, a po niej na uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych, przy al. Cieplińskiego.

6. Kino Zorza w Rzeszowie oraz inne kina zapraszają od 2 marca na film „Moja Miłość”. Film opowiada historię, która w 1999 r. wstrząsnęła światem, gdy na teren szkoły wtargnęli dwaj uczniowie i strzelając z broni palnej zamordowali dwunastu uczniów i nauczyciela. „Moja Miłość” to prawdziwa historia opowiedziana oczami głównej bohaterki – Rachel Joy Scott. Rachel pokazuje jak świadomie żyć wiarą i nie ugiąć się nawet w obliczu śmierci.

7. W niedzielę, 4 marca, przeżywać będziemy imieniny biskupa seniora Kazimierza Górnego. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji. Biskup Solenizant odprawi Mszę św. w kościele św. Krzyża w Rzeszowie z udziałem studentów ze Wschodu, z racji tzw. „Kaziuków” w niedzielę, 4 marca o godz. 9.30, a po niej będzie możliwość złożenia życzeń Solenizantowi w budynku Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, przy ul. Zamkowej 4.

8. Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie zaprasza uczniów szkół średnich i studentów na dzień skupienia mający na celu pomoc w rozeznaniu powołania kapłańskiego. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę, 4 marca 2018 r., w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie (ul. Witolda 11A), w godzinach 10.00-15.00. Taki dzień skupienia jest dobrą okazją do wstępnego zapoznania się z Seminarium, rozmowy z księżmi w nim posługującymi oraz z klerykami. Prosimy księży o promocję tego zaproszenia oraz ewentualną pomoc w dotarciu do Seminarium.

9. Dom Diecezjalny TABOR zaprasza na spotkanie z p. Romanem Kluską – polskim przedsiębiorcą, filantropem, twórcą i byłym prezesem giełdowej spółki Optimus SA. Po bezpodstawnym aresztowaniu i upadku spółki zajął się hodowlą owiec i produkcją sera w której odniósł kolejny wielki sukces. Jest jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce oraz jednym z głównych darczyńców na budowę bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Spotkanie odbędzie się w auli DD Tabor 7 marca 2018 r. godz. 18.00. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp wolny za okazaniem darmowej wejściówki, które można odebrać w DD TABOR, Radiu VIA, Kinie ZORZA i w księgarni SALETINA przy kościele Saletynów w Rzeszowie.

10. Dom Diecezjalny TABOR zaprasza w dniach 9-11 marca 2018 r. na rekolekcje wielkopostne z o. Dolindo. Konferencje głosić będzie p. Joanna Bątkiewicz-Brożek – dziennikarka, publicystka, tłumaczka, autorka pierwszej na świecie kompletnej biografii o. Dolindo Ruotolo. Liczba miejsc ograniczona. Konieczność zapisów. Informacje na www.tabor.rzeszow.pl.

11. Diakonia Miłosierdzia Domowego Kościoła Diecezji Rzeszowskiej organizuje rekolekcje dla rodzin adopcyjnych, zastępczych oraz pragnących przyjąć dziecko. Rekolekcje odbędą się w dniach 20 – 22 kwietnia 2018 r. w Domu Rekolekcyjnym Domowego Kościoła Diecezji Rzeszowskiej „KANA” w Czarnej Sędziszowskiej. Rekolekcje poprowadzi ks. Krzysztof Kołodziejczyk oraz Teresa i Zbigniew Rakowie. Będzie także możliwość konsultacji z psychologiem. Zgłoszenia: elakr@poczta.fm, tel. 694534185. Zapraszamy całe rodziny. Będzie zapewniona opieka nad dziećmi.

12. W związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości pragniemy wraz z całą naszą diecezją modlić się w intencji naszej Ojczyzny poprzez nowennę miesięcy. Zachęcamy, by tę modlitwę odprawiać każdego 11-go dnia miesiąca (można w innym terminie, jeśli w parafii jest jakaś inna forma modlitwy w tym czasie lub inne tradycje). Zostały przygotowane materiały formacyjno – modlitewne, które przesyłamy drogą e-mailową. Nie są one gotowymi nabożeństwami, ale stanowią pomoc dla duszpasterza. W razie jakichkolwiek problemów związanych z pobraniem materiałów prosimy o kontakt z ks. Rafałem Flakiem, tel. +48 786 997 000.

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2019 brzmi:Intencja powszechna: o komunikację i pojednanie. Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie wspólnie żyją różnorodne wspólnoty religijne, zapanował duch dialogu i pojednania..

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie