Komunikaty Kurii na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim – Święto Chrztu Pańskiego, 8.01.2017 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim – Święto Chrztu Pańskiego, 8.01.2017 r.

1. Spotkanie opłatkowe dla członków i sympatyków Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie obędzie się w sobotę 7 stycznia 2017 r. w Tarnowcu (dla rejonu jasielsko-gorlickiego) – rozpoczęcie Eucharystią o godzinie 14.00 oraz w niedzielę 8 stycznia 2017 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie (dla rejonu rzeszowskiego) – rozpoczęcie o godz. 10.00. Prosimy
o przekazanie zaproszenia członkom Stowarzyszenia oraz zachętę do udziału w tym wydarzeniu.

2. Prosimy uprzejmie o przesłanie do Kurii w terminie do 16 stycznia 2017 r. danych statystycznych z parafii za rok 2016 według przekazanego formularza.

3. Zapraszamy na kolejną katechezę audiowizualną „wyGRAJ życie!” w DD “Tabor” we wtorek, 17 stycznia, o godz. 19.15. Gościem będzie Łukasz Bęś, chrześcijański raper.

4. Ruch Światło – Życie zaprasza młodzież w wieku 14-17 lat, członków i sympatyków Ruchu Światło-Życie do udziału w Oazie Ewangelizacji, która rozpocznie się w niedzielę 22 stycznia (zjazd do godz. 17.30), a zakończy się w piątek 27 stycznia 2017 r. ok. godz. 11.00. Cena 220 zł. Rekolekcje będą miały miejsce w Ośrodku Rekolekcyjnym w Lipinkach, k. Gorlic. Zgłoszenia i więcej informacji: Ks. Damian Ziemba, e-mail: mini-damian@o2.pl; tel.: 791 386 047 do 21 stycznia 2017 r. (sobota).

5. Wspólnota Miriam zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym “Miriam” z Domu Diecezjalnego „Tabor” w Rzeszowie dla kandydatów do bierzmowania, dla uczniów szkół ponadpodstawowych i studentów. Są to spotkania formacyjno – rekolekcyjne, którego celem jest głoszenie kerygmatu. Tytuł rekolekcji: „wyloguj się z kanapy”. Seminarium będzie się odbywać w każdą środę od 1 lutego do 8 marca 2017 r.: o godz. 18 Msza Święta, po niej spotkanie do ok. 21.30 Miejsce spotkań: Dom Diecezjalny Tabor, Rzeszów, Połonińska 25. Konferencje będzie głosił Marcin Zieliński, student, lider Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic (ks. Marcin Szopiński, duszpasterz Wspólnoty Miriam).

6. Przesyłamy materiały na Tydzień Jedności Chrześcijan oraz Dzień Judaizmu i Dzień Islamu – do duszpasterskiego wykorzystania.

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2019 brzmi:Intencja powszechna: o komunikację i pojednanie. Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie wspólnie żyją różnorodne wspólnoty religijne, zapanował duch dialogu i pojednania..

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie