Komunikaty Kurii na I Niedzielę Adwentu, 27.11.2016 r.

  • 0

Komunikaty Kurii na I Niedzielę Adwentu, 27.11.2016 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W niedzielę, 27 listopada rozpoczynamy Adwent „czas przygotowania na przyjście Pana” oraz nowy rok duszpasterski, którego hasłem są słowa: „Idźcie i głoście”. Zachęcamy do inicjatyw duszpasterskich. Zwracamy się z prośbą o wystawienie Ksiąg Trzeźwościowych na czas Adwentu oraz blankietów Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

2. Kapłanów zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia dla Kapłanów: sobota, 26 listopada: godz. 10.00 Sędziszów Młp. i godz. 14.00 Dębowiec oraz w poniedziałek, 28 listopada, DD „Tabor” w Rzeszowie: godz. 15.00 i 19.00.

3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do Kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego
nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie – 27 listopada 2016 r., na Mszę św., na godz. 10:30, na tzw. “niedzielę formacyjną dla pracowników służby zdrowia”. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji zmarłych pracowników służby zdrowia. Księży Kapelanów, spoza Rzeszowa, prosimy
o zorganizowanie w Kaplicach Szpitalnych podobnej formy modlitwy za zmarłych.

4. Wydział Katechetyczny prosi Księży Proboszczów parafii, na terenie której jest szkoła ponadgimnazjalna o przekazanie katechetom materiałów na etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej. Materiały prosimy skserować w ilości potrzebnej do przeprowadzenia olimpiady w dniu 7 grudnia br.

5. W II niedzielę Adwentu, 4 grudnia br. z obchodzimy XVII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Prosimy o włączenie się w modlitwę i zbiórkę ofiar do puszek w celu wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną i charytatywną Kościoła katolickiego na Wschodzie. Zebrane ofiary prosimy przekazać do referatu misyjnego lub na konto: 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

6. Wszystkich, którzy pragną uwielbiać Boga zapraszamy do DD „Tabor” na Koncert Uwielbienia w sobotę, 3 grudnia na godz. 19.00. Muzyka i przepiękny śpiew zabrzmią w auli Diecezjalnego Domu „Tabor” w Rzeszowie w wykonaniu Grupy Uwielbienia z Brzezin. Wstęp wolny

7. Przesyłamy informacje dotyczące bierzmowania i wizytacji kanonicznych w roku 2017. Prosimy o wcześniejszy kontakt z Księżmi Biskupami w celu omówienia szczegółów. Wizytacje odbędą się w dekanatach: Czudec, Głogów Młp., Kolbuszowa Wschód i Zachód, Sędziszów Młp., Wielopole Skrzyńskie.

8. Wydawnictwo ”Bonus Liber” rozpoczyna wysyłanie broszury kolędowej: „Idźcie i głoście”.

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na kwiecień 2019 brzmi:Intencja powszechna: Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innym.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie