Komunikaty Kurii na 26 sierpnia 2018 roku

  • 0

Komunikaty Kurii na 26 sierpnia 2018 roku

Category : Komunikaty Kurii

1) W dniu 8 września br. organizowana jest dla sióstr zakonnych pielgrzymka na Święty Krzyż. Swój udział można zgłaszać do s. Hieronimy Janickiej tel. 607 921 352 lub do ks. Stanisława Kamińskiego tel. 723 226 147.

2) W dniu 1 września br. odbędzie się II Ogólnopolska Pielgrzymka Duchowej Adopcji na Jasną Górę.

3) W dniach od 13 do 16 września br. organizowana jest Górska Rowerowa Pielgrzymka z Rzeszowa do Dębowca. Zapisy do 1 września br.

4) 1 września br. w katedrze rzeszowskiej odbędzie się powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie wraz z gałęzią rodzinną Domowego Kościoła. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziny, kapłanów do wspólnej modlitwy. W programie: 9.00 – Jutrznia, 9.30 Godzina Świadectw, 10.30 Przygotowanie do Eucharystii, 11.00 Eucharystia, 12.30 Agapa.

5) Zapraszamy na Diecezjalne Dni Młodych w dniach od 30 sierpnia do 1 września br. przy katedrze i w Parku Papieskim w Rzeszowie. 1 września br. o godz. 10.00 w katedrze Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza za rekolekcje wakacyjne dla uczestników.

6) 29 sierpnia br. od godz. 9.00 w Domu Rekolekcyjnym w Przybyszówce będzie miało miejsce szkolenie dla liderów grup parafialnych. Prosimy o skierowanie młodych, którzy w parafiach animują działalność grup duszpasterskich lub chcą angażować się w tworzenie takich grup.

7) Studium Muzyki Liturgicznej w Rzeszowie ogłasza nabór na kolejną edycję kształcenia.

8) Kongregacje katechetyczne odbędą się dla kapłanów: 29 sierpnia br. o godz. 13.30 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie oraz 30 sierpnia br. o godz. 13.30 w Jaśle – Farze. Spotkanie dla sióstr zakonnych i katechetów świeckich: 29 sierpnia br. o godz. 13.30 w DD „Tabor” przy ul. Połonińskiej 25 w Rzeszowie.

9) Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Uzależnień wraz z Centrum Usług Dydaktycznych zaprasza chętnych duchowych i świeckich na Studia podyplomowe z zakresu profilaktyki uzależnień i poradnictwa. Szczegółowe informacje u ks. Grzegorza Kota oraz na plakatach przesłanych do parafii.

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2019 brzmi:Intencja powszechna: o komunikację i pojednanie. Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie wspólnie żyją różnorodne wspólnoty religijne, zapanował duch dialogu i pojednania..

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie