KOMUNIKATY KURII – II Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – II Niedziela Wielkiego Postu 13.03.2022 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Z okazji 30. rocznicy powstania diecezji rzeszowskiej, w dniu 25 marca 2022 roku w parafii Miłosierdzia Bożego w Jaśle rozpoczniemy peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej. Harmonogram peregrynacji będzie w ścisłym połączeniu z harmonogramem adoracji Najświętszego Sakramentu wyznaczonego dla każdej parafii w naszym kalendarzu liturgicznym. Figura przebywa w parafii w dniu adoracji, zaś wieczorem po zakończeniu modlitw, parafie (po wspólnym ustaleniu) transportują figurę do następnej wspólnoty parafialnej. Jeśli peregrynacja przypada na sobotę, to figura Matki Bożej pozostaje w parafii jeszcze na niedzielę. 

2. Kuria Diecezjalna informuje, że w dniu 25 marca 2022 r. o godz. 10.00 w siedzibie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie będzie miała miejsce inauguracja procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Jacka Krawczyka na etapie diecezjalnym.

3. II Niedziela Wielkiego Postu (13.03.2022 r.) to Niedziela „Ad Gentes” – Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji prosimy o przeprowadzenie zbiórki do puszek na ten cel. Ofiary można przekazać w Referacie Misyjnym (od poniedziałku do środy), bądź wpłacić na konto Diecezjalnego Dzieła Misyjnego: 39 1020 4391 0000 6802 0002 5049.

4. Zapraszamy siostry zakonne do udziału w spotkaniu formacyjnym: poniedziałek 13.03.2022 r. u OO. Bernardynów w Rzeszowie – godz. 9.00, w Jaśle u Sióstr Św. Michała Archanioła ul. Floriańska 22, godz. 16.00. Temat spotkania: ,,Posłane, by wraz z Mistrzem i na Jego wzór składać siebie w darze”.

5. Pierwsze spotkanie kursu formacyjnego dla kandydatów na szafarzy nadzwyczajnych Komunii św. odbędzie się w sobotę 19 marca w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie o godz. 9.00. Zakończenie ok. 13.00.

6. W związku z aktualną sytuacją rekolekcje dla parafialnych Zespołów Caritas zostają odwołane.

7. W dniach od 18 do 25 marca w wybranych parafiach rzeszowskich odbędzie się JERYCHO RÓŻAŃCOWE w intencji zakończenia działań zbrojnych na Ukrainie, a także w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

8. We wtorek, 15 marca 2022 r. o godz. 20.00 w kościele pw. św. Józefa w Rzeszowie – Zwięczycy, odbędzie się kolejny wieczór modlitwy mężczyzn.


Przejdź do paska narzędzi