KOMUNIKATY KURII – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 02.01.2022 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 02.01.2022 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Uroczystość Objawienia Pańskiego to szczególny dzień modlitwy za misje i misjonarzy. Składka z tego dnia jest przeznaczona na cele misyjne.

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypadają kolejne rocznice konsekracji Czcigodnych Księży Biskupów Kazimierza i Edwarda. Z tej racji w dniu 6 stycznia 2022 r. o godz. 12.00 pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby będzie sprawowana w katedrze rzeszowskiej Msza św. w ich intencji. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w intencji naszych drogich Księży Biskupów. Msza św. będzie transmitowana przez katolickie radio „Via”.

3. 6 stycznia 2022 r. nie odbędzie się centralny Orszak Trzech Króli w Rzeszowie. Zachęcamy do podtrzymywania tradycji obchodów Uroczystości Objawienia Pańskiego w innych formach – przez organizowanie jasełek czy wspólnego kolędowania w kościołach parafialnych.

4. Ponieważ istnieją ograniczenia związane z pandemią, zaleca się, aby akcję „Kolędników Misyjnych” zorganizować w formie stacjonarnej poprzez prezentację krótkiego programu przez grupy kolędników po Mszach św. w jedną z niedziel czy uroczystości w okresie Bożego Narodzenia.

5. Od 3 do 6 lutego 2022 roku odbędzie się w DD „Tabor” Zjazd Synodalny. Zapraszamy do uczestnictwa w zjeździe przedstawiciela każdej parafii naszej diecezji. Przedstawiciela należy zgłosić do dnia 20.01.2022 r. Za tydzień przyślemy szczegóły tego wydarzenia.


Papieska intencja na kwiecień 2022

Za pracowników służby zdrowia

Módlmy się, aby zaangażowanie pracowników służby zdrowia w opiekę nad osobami chorymi i starszymi, szczególnie w krajach najuboższych, było wspierane przez rządy i lokalne wspólnoty.

Przejdź do paska narzędzi