KOMUNIKATY KURII – II Niedziela Adwentu, 04.12.2022 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – II Niedziela Adwentu, 04.12.2022 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Bardzo proszę księży dziekanów, aby przypomnieli osobom, które zostały wybrane jako przedstawiciele do Rady Duszpasterskiej Diecezji Rzeszowskiej na nową kadencję, że spotkanie Rady odbędzie się w sobotę, 10 grudnia 2023 r. o godz. 10.00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie.

2. Caritas Polska ogłosiła adwentową akcję pod nazwą „Dzieci dzieciom”. Jej celem jest zebranie w pierwszych 2 tygodniach Adwentu, tj. 28.11-11.12 słodyczy w parafiach, np. podczas Mszy św. roratnich lub w szkołach przy koordynacji szkolnych kół Caritas. Słodycze te zostaną przekazane dzieciom na Ukrainie. Zachęcając do włączenia dzieci do tej akcji – Caritas Diecezji Rzeszowskiej prosi, aby zebrane słodycze dostarczyć do magazynu w Rzeszowie (ul. Jana Styki 21).

3. Komisja Duchowieństwa KEP w dniach 23-26.01.2023 r. na Jasnej Górze organizuje sesję rekolekcyjno-formacyjną dla kapłanów, a szczególnie dla Ojców Duchownych Diecezjalnych i Dekanalnych, rekolekcjonistów, spowiedników oraz wszystkich duszpasterzy. Zachęcamy Księży do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Przypominamy, że tradycyjna wizyta duszpasterska w mieszkaniach wiernych w naszej diecezji powinna zostać przeprowadzona w formie znanej wiernym sprzed okresu stanu epidemii. W związku z pojawiającymi się publikacjami, które mogą wprowadzać zamęt, prosimy duszpasterzy, aby przypomnieli wiernym, jaki jest zasadniczy cel wizyty duszpasterskiej kapłana.


Przejdź do paska narzędzi