KOMUNIKATY KURII – I Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – I Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Planowane, a następnie przełożone na inny termin, spotkanie synodalne przedstawicieli wiernych świeckich z każdej parafii w DD „Tabor” zostaje definitywnie odwołane ze względu na aktualną sytuację.

2. Wielkopostny Dzień Skupienia dla Organistów Diecezji Rzeszowskiej odbędzie się 19.03.2022 r. w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, ul. Witolda 11A. Początek godz. 9.00 zakończenie o godz.13.00.

3. Duszpasterstwo Służby Ołtarza zaprasza zwycięzców rozgrywek dekanalnych na XXVI Mistrzostwa LSO w piłce nożnej o Puchar Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Zawody odbędą się w następujących dniach: 19 marca br. – kategoria: Ministrant, 26 marca br. – kategoria: Lektor Młodszy, 2 kwietnia br. – kategoria: Lektor Starszy. Zgłoszenia zwycięskich drużyn do 17 marca br. u ks. Dominika Leniarta 697-333-539 lub mailowo: rzeszowlso@gmail.com. Więcej informacji na plakacie i na stronie www.lso.rzeszow.pl.

4. W związku z napływem uchodźców z Ukrainy, wśród których jest wielu prawosławnych i grekokatolików, mogą się pojawić z ich strony prośby o udzielenie sakramentów świętych, zwłaszcza Komunii św., w tym dla małych dzieci. W związku z tym należy wziąć pod uwagę, że znajdujemy się w nadzwyczajnych okolicznościach, w których mają zastosowanie zasady kanoniczne communicatio in sacris. Oznacza to, że kapłani mogą udzielać w sposób ważny i godziwy moralnie sakramentów pokuty, Eucharystii i namaszczenia chorych także prawosławnym. Należy przy tym pamiętać, że w obrządkach wschodnich sakramenty inicjacji chrześcijańskiej są udzielane łącznie już w obrzędzie Chrztu św. Dlatego może się zdarzyć, że rodzice nawet małych dzieci będą prosić o udzielenie im Komunii św. Zaleca się duszpasterzom, aby zanim zdecydują się udzielić sakramentów porozmawiać wcześniej  z tymi, którzy o to proszą dla siebie lub dla dzieci, w celu upewnienia się, czy są ochrzczeni i czy mają podstawową świadomość religijną.

5. Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym „Miriam” zaprasza na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy, ciała i psychiki w dniu 9 marca o godz. 18.00 w DD Tabor.


Papieska Intencja Apostolstwa na czerwiec 2024

Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

Nr konta parafialnego do wpłat

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła oraz  remont ogrodzenia na cmentarzu PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Liturgia Dnia

Przejdź do paska narzędzi