KOMUNIKATY KURII – 5. Niedziela Wielkanocna, 02.05.2021 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 5. Niedziela Wielkanocna, 02.05.2021 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. W niedzielę, 2 maja br., należy dokonać aktu zawierzenia św. Józefowi w każdej parafii. Winien on się odbyć podczas każdej Mszy św., o ile to możliwe, przed obrazem lub figurą św. Józefa, po modlitwie pokomunijnej, a przed błogosławieństwem końcowym.

2. 2 maja przypada Święto Flagi. Prosimy pamiętać o wywieszeniu flag państwowych. W dniu 3 maja br., w kościele Farnym w Rzeszowie zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00.

3. Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza środowisko medyczne na Ogólnopolską Pielgrzymkę Służby Zdrowia na Jasną Górę. Centrum tej uroczystość będzie Eucharystia sprawowana na szczycie jasnogórskim o godz. 11.00 w dniu 23 maja 2021 roku. Będzie to czas naszej modlitwy i wdzięczności skierowanej wobec Pana Boga i wobec wszystkich pracownikom służby zdrowia za ich trud pracy, wysiłku i poświęcenia. Ważne, aby środowisko medyczne z naszej diecezji było również i w tym trudnym czasie obecne na tej corocznej modlitwie. Organizatorzy zapraszają do zorganizowania wyjazdów autokarowych. Ewentualnie można zaproponować wyjazdy indywidualne w małym gronie, własnymi środkami transportu. Jednocześnie informujemy, że tegoroczna sesja formacyjno-szkoleniowa (rekolekcje) dla księży kapelanów przewidywana jest w terminie 5-7 października 2021 r., w WSD w Częstochowie. Szczegółowy plan pielgrzymki i sesji formacyjno-szkoleniowej (rekolekcji) dla księży kapelanów będzie dostępny na stronie internetowej: www.dsz.rzeszow.pl.

4. Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie zaprasza na szkolenie dla katechetów kończących staż w roku szkolnym 2020/21 na nauczyciela mianowanego i dyplomowanego. Uwaga: ze względu na wyznaczony termin formacji stałej kapłanów, szkolenie odbędzie się w dniu 11 maja br., w godz. 19.00 – 21.00 na platformie Zoom. Uczestnikom zostaną przesłane zaświadczenia. Zapisy na szkolenie prosimy kierować na adres: wydzial.katechetyczny.rzeszow@gmail.com w terminie do 30 kwietnia br.

5. Kuria Diecezjalna w Rzeszowie informuje, że Stolica Apostolska udzieliła zezwolenia ks. Bohdanowi Kryk, kapłanowi należącemu do archidiecezji przemysko-warszawskiej obrządku bizantyńsko-ukraińskiego na celebrowanie Najświętszej Eucharystii i sakramentów świętych w rycie łacińskim.

6. Od 4 maja br. zmieniają się limity wiernych w kościołach. Obowiązywać będzie limit 1 osoby na 15 m kw. Ponadto rząd rekomenduje, żeby ceremonie z udziałem większej liczby wiernych odbywały się na zewnątrz.


Przejdź do paska narzędzi