KOMUNIKATY KURII – 29. Niedziela zwykła, 16.10.2022 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 29. Niedziela zwykła, 16.10.2022 r.

Category : Komunikaty Kurii

  1. Serdecznie zapraszamy 16 października 2022 roku (w Dzień Papieski) na spotkanie grup Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci z całej diecezji: kolędników misyjnych i uczestników „Wakacji z Misjami”. Program spotkania: 11:30 Msza Święta w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie (ul. Krakowska). Po Mszy Świętej przejazd (własnym transportem) do Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie na ul. Witolda  11A. Tam na miejscu będzie posiłek, koncert zespołu „Promyczek Dobra”, spotkanie z podróżnikami, informacje dotyczące  pielgrzymek św. Jana Pawła II, spektakl teatralny.
  2. Niedziela 23 października br. to Niedziela Misyjna rozpoczynająca tydzień modlitw za misje i misjonarzy. Materiały duszpasterskie na Tydzień Misyjny już zostały przekazane na każdą parafię. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne.
  3. 22 października br. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym odbędzie się Zjazd Diecezjalny KSM. Ksiądz Asystent powinien a młodzież z kierownictw oddziałów parafialnych (dwóch przedstawicieli) ma obowiązek w nim uczestniczyć. Bardzo prosimy o zmotywowanie młodzieży do wyjazdu, natomiast w przypadku, gdy oddział nie funkcjonuje, o formalne zawieszenie działalności (jest to konieczne ponieważ do podejmowania uchwał potrzebne jest kworum).
  4. Zapraszamy na promocję płyt CD i DVD oraz pendrive’a z Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2022, która odbędzie się w niedzielę 23 października 2022 r. W programie: Eucharystia i różaniec w kościele pw. św. Rocha, ul. Paderewskiego 69 w Rzeszowie o godz. 12.30, a następnie, o godz. 14.00 – agapa oraz prezentacja płyt i pendrive’a w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, ul. Witolda 11a.
  5. Rekolekcje dla kapłanów odbędą się w Ośrodku Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym Caritas  w Myczkowcach  w terminie 20 – 23 listopada  2022 r. tj. od niedzieli Chrystusa Króla do środy włącznie. Prowadzi  ks. dr Jacek Waligóra proboszcz parafii bł. Jakuba Strzemię w Haliczu. Zgłoszenia proszę kierować bezpośrednio do ośrodka w Myczkowcach:  myczkowce@myczkowce.org.pl   tel. 13 461 83 70,   605 106 755.

Przejdź do paska narzędzi