KOMUNIKATY KURII – 24. Niedziela Zwykła, 13.09.2020 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 24. Niedziela Zwykła, 13.09.2020 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej w niedzielę, 13 września br. należy przeprowadzić zbiórkę na Ziemię Świętą. Została ona przeniesiona z Wielkiego Piątku ze względu na pandemię. Można ją połączyć z jakąś formą adoracji krzyża. Zebrane ofiary należy przekazać do Kurii Diecezjalnej.

2. 21 września (poniedziałek) 2020 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie o godz. 10.00 odbędzie się Kongregacja Księży Dziekanów.

3. Akcja Katolicka naszej diecezji zachęca księży proboszczów do wsparcia zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”. Materiały zostały przesłane na parafię. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nimi.

4. Akcja Katolicka planuje wznowienie peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II po parafiach naszej diecezji. Prosimy o zapoznanie się z kalendarium i w razie niejasności czy problemów o kontakt z ks. Rafałem Flakiem +48 786 997 000.

5. Kustosz z sanktuarium w Kobylance zaprasza na uroczystości odpustowe z racji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Sumie odpustowej celebrowanej w niedzielę, 13 września br. o godz. 11.00 będzie przewodniczył biskup Jan Niemiec.

6. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej zaprasza na uroczystości odpustowe do Dębowca w dniach od 17 do 20 września br. oraz na spotkanie Rodziny Radia Maryja w poniedziałek, 21 września br.

7. W niedzielę, 20 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu (w większości krajów dzień ten obchodzi się w niedzielę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, w Polsce jest on obchodzony w trzecią niedzielę września). Z tej okazji bardzo prosimy o zorganizowanie zbiórki do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.


Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

Od 15 sierpnia 2020 r. Matki Boskiej Zielnej w kościele parafialnym Msze św. w niedzielę i święta będą odprawiane o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 16:00.

 

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na lipiec 2020 brzmi:Intencja powszechna – Nasze rodziny Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.