KOMUNIKATY KURII – 22. Niedziela Zwykła, 28.08.2022 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 22. Niedziela Zwykła, 28.08.2022 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Kustosz Sanktuarium Pani Rzeszowa zaprasza do udziału w uroczystościach odpustowych ku czci Patronki Miasta. Uroczystości będą trwały od 8 do 12 września br. Suma odpustowa w Ogrodach Bernardyńskich zostanie odprawiona 12 września o godz. 18.00 pod przewodnictwem bp. Stanisława Salatarskiego.

2. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na Diecezjalny Dzień Młodzieży w Rzeszowie, który odbędzie się dnia 3 września 2022 r., pod hasłem „Święta 13stka”. Ten dzień wspólnoty będzie podsumowaniem wakacyjnych rekolekcji oraz rozpoczęciem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Bardzo prosimy księży o wysłanie przedstawicieli młodzieży z każdej parafii. Więcej informacji i link do zapisów na plakacie (kod QR)  oraz na stronie internetowej: http://zbuta.rzeszow.pl/ Można także zapisać młodzież grupowo (parafia lub dekanat).

3. Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w tym roku w dniach: 21.09.2022 – (środa) powiaty gorlicki i jasielski, 22.09.2022 – (czwartek) pozostałe powiaty 23.09.2022 – (piątek) miasto Rzeszów.

4. Przypominamy, aby w nowy roku formacyjnym 2022/2023, w każdym dekanacie przeprowadzić trzy kapłańskie spotkania formacyjno-duszpasterskie (w miesiącach wrzesień, listopad oraz maj). Odpowiedzialni za organizację tych spotkań są dekanalni ojcowie duchowni. Sugerowany termin to trzeci czwartek miesiąca lub inny dogodny termin ustalony z dziekanem dekanatu.

5. Tygodnik Katolicki „Niedziela” uruchamia nowy projekt pt. „Bliżej życia z wiarą”. Pierwszy numer jako całość wraz z „Niedzielą” będzie dostarczony na parafie dn. 4 września. Koszt kompletu („Niedziela” i „Bliżej życia z wiarą”) będzie wynosił 10 zł. Ufamy, że bogatsza oferta tygodnika, dzięki zachęcie duszpasterzy, nie tylko ubogaci dotychczasowych czytelników, ale także znajdzie nowych. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach. Na parafię zostanie dostarczony gratisowy „Kalendarz Pastoralny na 2023 rok”.

6. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Kolejny raz przesyłamy plakat, ponieważ trwa drugi nabór na studia. Zachęcamy do promocji tego kierunku w ramach ogłoszeń parafialnych i wywieszenie plakatu w gablotce przy kościele. Treść plakatu informuje o ważnej sprawie dla Diecezji Rzeszowskiej, ze względu na umiejscowienie powyższych studiów w naszym Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie.

7. Fundacja „Auxilium” uruchamia od 1 września br. linię wsparcia dla małżonków, młodzieży
i opiekunów, a zwłaszcza dla rodzin przeżywających kryzys. Pod bezpłatnym numerem tel. 800 800 607 można uzyskać pomoc specjalistów (m.in. psychologa, prawnika, seksuologa, psychoterapeuty i terapeuty rodzinnego).


Przejdź do paska narzędzi