KOMUNIKATY KURII – 15. Niedziela Zwykła, 10.07.2022 r.

  • 0

KOMUNIKATY KURII – 15. Niedziela Zwykła, 10.07.2022 r.

Category : Komunikaty Kurii

1. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na Diecezjalny Dzień Młodzieży w Rzeszowie, który odbędzie się dnia 3 września 2022 r., pod hasłem: „Święta Trzynastka”. Ten dzień wspólnoty będzie podsumowaniem wakacyjnych rekolekcji oraz rozpoczęciem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Więcej informacji i link do zapisów na plakacie (kod QR)  oraz na stronie internetowej: http://zbuta.rzeszow.pl/.

2. W dniach od 8 lipca do 16 sierpnia 2022 r. Wydział Katechetyczny będzie nieczynny. Wszelkie dokumenty i korespondencję prosimy zostawiać w kancelarii ogólnej (pokój nr 9).  W sprawach organizacyjnych katechezy prosimy kontaktować się telefonicznie lub mailowo z dyrektorem Wydziału Katechetycznego. Kongregacje katechetyczne będą 30 sierpnia (Rzeszów) i 31 sierpnia (Jasło).

3. Po raz 32. w podkarpackich świątyniach, dawnych i nowych, lecz zawsze pięknych, zabrzmi muzyka organowa i z towarzyszeniem organów w ramach kolejnej edycji Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Tegoroczny kalendarz koncertów to sześć miejscowości w różnych częściach południowo-wschodniej Polski, dwanaście muzycznych wieczorów oraz trzynastu artystów, którzy zechcą podzielić się z podkarpacką publicznością swoją sztuką. Zapraszamy serdecznie do udziału w koncertach, do wspólnego przeżywania muzyki najwyższej próby twórczej i wykonawczej.

4. Instytut Literatury przy wsparciu Arcybiskupa Krakowskiego organizuje dla wszystkich chętnych konkurs literacki pt. „Uchodźcy i my. Twoja opowieść”.

5. Wydział Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie organizuje studia podyplomowe o tematyce ochrony małoletnich w Kościele.


Przejdź do paska narzędzi