Komunikat w sprawie udzielania tegorocznego Sakramentu Bierzmowania.

  • 0

Komunikat w sprawie udzielania tegorocznego Sakramentu Bierzmowania.

Informujemy kandydatów, że tegoroczny Sakrament Bierzmowania, ze względu na pandemię został przeniesiony z parafii Krasne do parafii Palikówka.

W piątek o godz. 18:45 w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Palikówce odbędzie się próba młodzieży przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania, a w sobotę o godz. 10:00 udzielony zostanie sakrament Bierzmowania dla młodzieży z byłej VIII klasy z Parafii Strażów i Palikówka. Młodzież zawiesza na szyi krzyż i bierze ze sobą książeczkę do bierzmowania.
Spowiedź dla młodzieży bierzmowanej, świadków, rodziny codziennie pół godziny przed Mszą św.

W kościele w tej ceremonii pierwszeństwo uczestniczenia mają: kandydat do bierzmowania, świadek bierzmowania, jego rodzice oraz pozostałe osoby, jeśli będą.
Prosimy, aby bezwzględnie wszystkie osoby w kościele miały założone maseczki zakrywające usta i nos. Kandydaci do bierzmowania również.


Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

Od 15 sierpnia 2020 r. Matki Boskiej Zielnej w kościele parafialnym Msze św. w niedzielę i święta będą odprawiane o godz. 7:30, 9:30, 11:00, 16:00.

 

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na lipiec 2020 brzmi:Intencja powszechna – Nasze rodziny Módlmy się, by współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.