Franciszek do Polaków: niech was wspiera Maryja, Królowa Polski

  • 0

Franciszek do Polaków: niech was wspiera Maryja, Królowa Polski

Category : WYDARZENIA

„Módlcie się za Kościół, Ojczyznę, o pokój w świecie. Niech Maryja, Królowa Polski, której Uroczystość przypada pojutrze, wspiera was i prowadzi” – powiedział Ojciec Święty do pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej w Watykanie.

Publikujemy słowa papieża skierowane do Polaków:

Witam serdecznie pielgrzymów polskich. Liturgiczne wspomnienie Świętego Józefa, rzemieślnika wprowadza nas w maryjny miesiąc maj. Podczas tradycyjnych nabożeństw majowych zwierzajcie Matce Bożej sprawy osobiste, rodzinne, waszych bliskich. Módlcie się za Kościół, Ojczyznę, o pokój w świecie. Niech Maryja, Królowa Polski, której Uroczystość przypada pojutrze, wspiera was i prowadzi. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Papieską katechezę streścił po polsku ks. prał. Paweł Ptasznik z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:

Drodzy bracia i siostry, kontynuując katechezę na temat modlitwy „Ojcze nasz”, rozważamy dzisiaj wezwanie: „nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie” (Mt 6, 13). Należy pamiętać, że to nie Bóg jest tym, który zastawia na nas w życiu pułapki, wystawia na pokusy. List św. Jakuba Apostoła przypomina, że „kto doznaje pokusy, niech nie mówi, że Bóg go kusi. Bóg bowiem ani nie podlega pokusie ku złemu, ani też nikogo nie kusi” (1,13). On nie jest sprawcą zła. W chwilach najcięższej próby, gdy zło usiłuje zdobyć przystęp do człowieka, Bóg jest tym, który wspiera każdego, walczy u jego boku. Pan Jezus także był kuszony na pustyni. Pokazał nam jak należy odrzucać pokusy szatana. Warto o tym pamiętać, kiedy wołamy: „nie wódź nas na pokuszenie”. W Getsemani, w obliczu niewypowiedzianej trwogi przed śmiercią, Syn Boży prosił swoich przyjaciół, by go nie opuszczali: „Zostańcie tu i czuwajcie ze Mną!” (Mt 26, 38). Wiemy, że uczniowie znużeni snem nie potrafili czuwać, zasnęli. Bóg, przeciwnie – w chwilach naszych zmagań ze złem – jest obecny przy nas, czuwa i umacnia nas. Oczekuje jednak byśmy prosili Go o pomoc. Pamiętajmy o tym w chwilach naszych trudnych prób, doświadczeń, pokus.

W dzisiejszej audiencji udział więzili między innymi pielgrzymi z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku; św. Michała Archanioła w Kiełpinie; z Sanktuarium Pocieszenia NMP w Borku Wielkopolskim; Delegacja z REGIONU KUJAWSKO – POMORSKIEGO na czele z panem Marszałkiem Piotrem Całbeckim; uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinie; Grupa Sióstr Elżbietanek, odpowiedzialnych za formację permanentną w zgromadzeniu; pielgrzymi z Sanktuarium bł. Honorata Koźmińskiego przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Nowym Mieście nad Pilicą; Pielgrzymi z parafia św. Piotra i Pawła z Kowalewa-Opactwa; pielgrzymi z parafii Trójcy Świętej i Odkupiciela Świata z Wrocławia; Grupy świętego Ojca Pio z diecezji radomskiej; z parafii Miłosierdzia Bożego z Dębicy; z parafii Matki Bożej Królowej Polski z Otwocka; Uczniowie gimnazjum Sióstr Urszulanek z Rybnika; Grupa pielgrzymów z parafii św. Jana Kantego ze Słupska; Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Aleksandrowie Kujawskim; Pielgrzymka dziękczynna za Sakrament Bierzmowania młodzieży z parafii Trójcy Przenajświętszej z Czarnego Dunajca; Pielgrzymi z parafii św. Maksymiliana M. Kolbe z Kielc; Międzyparafialna grupa z Biura CARITAS z Włocławka; Pielgrzymi z parafii Wniebowzięcia NMP w Raniżowie oraz pielgrzymi z Biura Podróży PIELGRZYM z Rzeszowa; Grupa ze szkół Sióstr Nazaretanek z Warszawa oraz Kalisza; Pielgrzymka rodzin przeżywających rekolekcje „w duchu św. Franciszka” z Olsztyna, Warmii i Mazur; Nauczyciele i uczniowie z Kolegium Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim; Pracownicy Przedszkola Diecezji Łowickiej pw. bł. Bronisławy Lament z Łowicza; Pielgrzymi z parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie; Pielgrzymi z parafii św. Marcina z Biskupic; Pielgrzymi z parafii Miłosierdzia Bożego w Pułtusku; Szczep 69 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych Im. Bohaterów Monte Cassino; Zakład Pracy STOMEK z Sanoka; Cech Rzemiosł z Rumii; Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie; Grupa z Franciszkańskiego Biura Podróży PATRON TRAVEL z Warszawy.

RV/st/KAI


Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi