Relacja z IV Przeglądu Pieśni Maryjnych Strażów 2017 „Dla Ciebie Matuchno śpiewam”

  • 6

Relacja z IV Przeglądu Pieśni Maryjnych Strażów 2017 „Dla Ciebie Matuchno śpiewam”

W parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i św. Antoniego w Strażowie już na stałe w kalendarium imprez roku liturgicznego wpisany jest Przegląd Pieśni Maryjnych, który stał się szczególnym sposobem kultu religijnego,  rodzajem wdzięczności  Matce Bożej za opiekę i wszelkie łaski.

Schola „Jutrzenka” z Malawy, schola dziewczęca z Palikówki, schola ze Strażowa, chór  „ Kantylena” z Rzeszowa, zespół wokalno- instrumentalny „Animator” działający pod patronatem Centrum Kultury Gminy Łańcut  oraz  18 solistów ( z Rzeszowa, Strażowa, Malawy i Przybówki k/Jasła), czyli łącznie  130 wykonawców w niedzielne, upalne popołudnie  4 czerwca 2017 roku,  zaprezentowało swój repertuar podczas IV  Przeglądu Pieśni Maryjnych „Dla Ciebie Matuchno śpiewam”. Niektórzy przyjechali autokarem ze swym proboszczem Grzegorzem Wojnarem,  z odległych stron naszej diecezji, bo aż z Przybówki k/Jasła.  Przegląd rozpoczął się Mszą Świętą w kościele parafialnym  o godz. 16.00,  a o 17.00 nastąpiła prezentacja utworów.  Oprawę liturgiczną podczas Mszy św. prowadził chór „Kantylena” z Rzeszowa.


Dziękujemy wszystkim zespołom, scholom, solistom i ich opiekunom,  którzy przyjęli zaproszenie na IV Przegląd Pieśni Maryjnych odbywający się cyklicznie w naszym parafialnym kościele. Dla naszej Matki i Królowej Maryi wszyscy uczestnicy wyśpiewali przepiękne pieśni.  Każdy z wykonawców, zespół czy schola,  wykonał dwa utwory.

Dla wszystkich  uczestników były  statuetki, dyplomy,  gorący posiłek oraz słodka niespodzianka.

 

Dziękujemy panu wójtowi Wilhelmowi Woźniakowi za dotacje z budżetu gminy Krasne na IV Przegląd Pieśni Maryjnych.  Dziękujemy  sponsorom: staroście rzeszowskiemu panu Józefowi Jodłowskiemu, pani Renacie Gaweł Radnej Powiatowej, panu sołtysowi Grzegorzowi Moryczowi, sieć hipermarketu Auchan, Ekspres Bank O/Krasne a przede wszystkim Towarzystwu Społeczno- Kulturalnemu „Strażowianie”, które tą imprezę  zorganizowało  i przeprowadziło.

Patronat medialny objęło Radio Via,  Str@żów.pl „Nowiny Gazeta Codzienna” i Nowiny 24.

Dziękujemy parafianom i gościom za przybycie i wspaniałą atmosferę. 
Było to naprawdę duże przeżycie, bo nasza miejscowość po raz kolejny gościła tak wielu wykonawców.
Zapraszamy wszystkich za rok.

Pod Patronatem

Zapraszamy do galerii  zdjęć z fotorelacji z IV Przeglądu Pieśni Maryjnych Strażów 2017 „Dla Ciebie Matuchno śpiewam”

Share Button

6 komentarzy

Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 11.06.2017 r. – Parafia Strażów

10 czerwca 2017 at 10:22 am

[…] Relacja z IV Przeglądu Pieśni Maryjnych Strażów 2017 „Dla Ciebie Matuchno śpiewam” […]

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 11.06.2017 r. – Str@żów.pl

10 czerwca 2017 at 12:03 pm

[…] Relacja z IV Przeglądu Pieśni Maryjnych Strażów 2017 „Dla Ciebie Matuchno śpiewam” […]

Ogłoszenia duszpasterskie 11 Niedziela Zwykła 18.06.2017r. – Parafia Strażów

18 czerwca 2017 at 10:37 am

[…] Relacja z IV Przeglądu Pieśni Maryjnych Strażów 2017 „Dla Ciebie Matuchno śpiewam” [Zdjęci… […]

Ogłoszenia duszpasterskie 11 niedziela zwykła 18.06.2017r. – Str@żów.pl

18 czerwca 2017 at 11:24 am

[…] Relacja z IV Przeglądu Pieśni Maryjnych Strażów 2017 „Dla Ciebie Matuchno śpiewam” [Zdjęci… […]

Ogłoszenia duszpasterskie12 niedziela zwykła 25.06.2017r. – Parafia Strażów

24 czerwca 2017 at 9:45 pm

[…] Relacja z IV Przeglądu Pieśni Maryjnych Strażów 2017 „Dla Ciebie Matuchno śpiewam” [Zdjęci… […]

Ogłoszenia parafialne 12 niedziela zwykła 25.06.2017r. – Str@żów.pl

24 czerwca 2017 at 10:14 pm

[…] Relacja z IV Przeglądu Pieśni Maryjnych Strażów 2017 „Dla Ciebie Matuchno śpiewam” [Zdjęci… […]

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie