III Przegląd Pieśni Maryjnej ,,DLA CIEBIE MATUCHNO ŚPIEWAM” 05.06.2016 r.

  • 0

III Przegląd Pieśni Maryjnej ,,DLA CIEBIE MATUCHNO ŚPIEWAM” 05.06.2016 r.

5 czerwca 2016 roku już po raz trzeci w parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski  i św. Antoniego w Strażowie zabrzmiało Ave Maryja. Miał tu miejsce III Przegląd Pieśni Maryjnej pod hasłem „Dla Ciebie, Matuchno, śpiewamy”. W przeglądzie zaprezentowały się chóry i soliści z Palikówki, Krasnego, Malawy, Rzeszowa oraz Strażowa.

baner 3 przeg maryja sponPrzegląd z roku na rok pogłębia naszą więź, życzliwość, wiarę w ludzi, napełnia ogromną radością i wzruszeniem. Impreza cieszy się coraz większą popularnością. W tegorocznym przeglądzie brali udział laureaci licznych konkursów wokalnych z diecezji rzeszowskiej i przemyskiej. Poziom artystyczny był niezwykle wysoki. Patronat nad imprezą sprawowało Radio Via. Szczególnymi gośćmi byli: pan Wilhelm Woźniak – wójt Gminy Krasne, pan Marian Jachowicz – przewodniczący Rady Gminy, pani Renata Gaweł – radna Powiatu i pan Grzegorz Morycz – sołtys Strażowa. Głównymi organizatorami byli: ks. Edward Wnęk – proboszcz parafii w Strażowie, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „Strażowianie” i Rada Sołecka. Przegląd Pieśni Maryjnej rozpoczął się Mszą św. o godz. 16:00, a po niej nastąpiła prezentacja utworów. W koncercie brały udział: schola dziewczęca z Palikówki, schola „Jutrzenka” z Malawy, schola parafialna ze Strażowa, schola „Jutrzenka” z Krasnego, a także kwartety, tercety i soliści z Przybówki, Strażowa i Trzebowniska. Niektórzy przybyli  z odległych stron  diecezji rzeszowskiej autokarem (50 osób) wraz z księdzem Grzegorzem Wojnarem, bo aż z Przybówki. Tegoroczne występy rozpoczęła najmłodsza uczestniczka, Emilka Żygadło z diecezji przemyskiej. Przegląd zakończył się wspólnym odśpiewaniem przez artystów  pieśni  pt. „Czarna Madonna”. Wszystkich uczestników było 114. Przegląd prowadzili: pani Dorota Barnat i pan Piotr Lecki. Estradą było, jak co roku, wnętrze  świątyni. Na placu przy plebani był rozdawany za darmo bigos, kawa, herbata, zimne napoje, ciasto i słodycze. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu całej imprezy, a szczególnie sponsorom: Księdzu Proboszczowi ze Strażowa, Towarzystwu Społeczno-Kulturalnemu „Strażowianie”, firmie Greinplast w Krasnem, Ekspres Bankowi Spółdzielczemu w Krasnem i panu sołtysowi Grzegorzowi Moryczowi. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, aby posłuchać wspaniałych wykonawców.

Patronatem medialnym obieli: Radio Via i Sołectwo Strażów.

Irena Dorota Barnat

 

 

« 1 z 6 »

Ograniczenia

Ważne!

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni od 27 marca do 9 kwietnia 2021 w naszym kościele może przebywać jednocześnie 23 osób pozostali wierni uczestniczą na zewnątrz kościoła 1,5 m odległości od siebie.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą  maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na marzec 2021 brzmi:Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.

Przejdź do paska narzędzi