Dzień Sybiraka w Rzeszowie

  • 0

Dzień Sybiraka w Rzeszowie

Category : Komunikaty Kurii

„Ofiarujmy naszą modlitwę i nasz trud życia w intencji naszej ojczyzny, prosząc Pana Boga o pokój na świecie, na Ukrainie, prosząc o przemianę ludzkich serc, aby były otwarte na Pana Boga i potrzebującego człowieka” – mówił bp Edward Białogłowski w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie. 17 września br. odprawiono Mszę św. w intencji ojczyzny z okazji Dnia Sybiraka.

17 września br. z okazji Dnia Sybiraka w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie odprawiono Mszę św. w intencji ojczyzny.

Eucharystii przewodniczył bp Edward Białogłowski, a w koncelebrze wzięli udział: ks. Dariusz Gościmiński, ks. Franciszek Kołodziej, ks. Jan Szczupakks. Wojciech Środoń.

Ks. Dariusz Gościmiński, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie, powitał zebranych w świątyni.

Homilię wygłosił bp Edward Białogłowski.

Kaznodzieja na początku przypomniał fakty związane z wydarzeniami sprzed 83 lat. Następnie przywołał postać św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, patrona Sybiraków.

Zwracając się do Sybiraków i rodzin Sybiraków, a także do wszystkich zebranych bp Białogłowski mówił: „Ofiarujmy naszą modlitwę i nasz trud życia w intencji naszej ojczyzny, prosząc Pana Boga o pokój na świecie, na Ukrainie, prosząc o przemianę ludzkich serc, aby były otwarte na Pana Boga i potrzebującego człowieka. Niech Maryja, Królowa Pokoju z Oziornoje (…) uprosi dar pokoju dla świata, dla Ukrainy, dla Polski, dla naszych rodzin oraz dla naszych serc”.

Bp Białogłowski zwrócił się również do społeczności szkoły X Liceum Ogólnokształcącego im. Sybiraków: „Uczcie się od nich (Sybiraków – przyp. autora) umiłowania prawdy i wolności, umiłowania Boga i człowieka, uczcie się jak budować przyszłość naszej ojczyzny i Kościoła na skalę Bożych praw i zasad”.

Po zakończeniu Eucharystii uczestnicy przeszli pod Pomnik Sybiraków w Rzeszowie, gdzie odbyła się druga część uroczystości. (jn)

 


Liturgia Dnia

Nr konta parafialnego do wpłat na witraże

Numer konta parafialnego do wpłat na witraże do kościoła PKO Bank Polski 97 1020 4391 0000 6202 0216 4119.

Papieska Intencja Apostolstwa na marzec 2023

Za ofiary nadużyć – Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła zadanego przez członków wspólnot kościelnych, aby w tym samym Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i cierpienie.

Przejdź do paska narzędzi