Data beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego

  • 0

Data beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego

Category : Komunikaty Kurii

Uroczystości beatyfikacyjne Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego najprawdopodobniej odbędą się w maju 2020 roku w Warszawie.

Data ma podwójne symboliczne znaczenie. W maju 2020 roku przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II i 39. rocznica śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Oficjalne zatwierdzenie daty, odbędzie się w najbliższym czasie.

Poniżej publikujemy pamiątkowe zdjęcia z pobytu kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dębowcu i Jaśle.

17 września 1972 roku Prymas Polski uczestniczył w uroczystościach jubileuszowych w Dębowcu: 125-leciu objawienia Matki Bożej w La Salette, 120-leciu powstania Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej z La Salette i 70-leciu pobytu Misjonarzy Matki Bożej z La Salette w Polsce. Prymas Tysiąclecia odwiedził również klasztor Sióstr Wizytek w Jaśle.

Zdjęcia pochodzą z archiwum Księży Misjonarzy Saletynów w Dębowcu i archiwum jasielskich Sióstr Wizytek.

Share Button

Informacje na dziś

Papieska intencja na listopad 2019 brzmi:Intencja powszechna: o komunikację i pojednanie. Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie wspólnie żyją różnorodne wspólnoty religijne, zapanował duch dialogu i pojednania..

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie