Bp J. Wątroba pobłogosławił ośrodek leczenia niepłodności

  • 0

Bp J. Wątroba pobłogosławił ośrodek leczenia niepłodności

Category : Komunikaty Kurii

27 czerwca 2018 r. bp Jan Wątroba pobłogosławił nowo otwarty Referencyjny Ośrodek Diagnostyki i Terapii Niepłodności w Klinice Ginekologii i Położnictwa Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Referencyjny Ośrodek Diagnostyki i Terapii Niepłodności w Rzeszowie powstał w ramach rządowego Programu Kompleksowej Ochrony Zdrowia Prokreacyjnego w Polsce w latach 2016-2020. Wyposażony w wysokiej klasy sprzęt medyczny umożliwi pełną diagnostykę niepłodności męskiej i żeńskiej. Pacjentami będzie się zajmował zespół ginekologów i położników, którzy posiadają doświadczenie w diagnostyce i terapii niepłodności. Pacjenci nie muszą posiadać skierowania do ośrodka, a całość jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Rzeszowski ośrodek jest szesnastym w Polsce, który powstał w ramach rządowego programu.

Gospodarzami otwarcia byli: marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz dyrektor Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie Krzysztof Bałata. W otwarciu uczestniczyli duchowni, m.in.: bp Jan Wątroba, biskup rzeszowski, ks. Jacek Kaszycki, kapelan szpitala, ks. Jan Kobak, diecezjalny duszpasterz rodzin, ks. Piotr Potyrała, wicedyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej i ks. Stanisław Wójcik, proboszcz parafii św. J. S. Pelczara w Rzeszowie.

Podczas otwarcia prelekcję na temat działalności ośrodka wygłosiła Dorota Darmochwał-Kolarz, kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa. (tn)

Share Button

Msze św. w parafii Strażów są sprawowane:

w niedzielę w czasie epidemii : o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 16:00.

w dni powszednie o godz. 18:00

Bez limitu wiernych w kościołach!

Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:40, w niedzielę o godz. 15:40.

Od soboty 30 maja uroczystości religijne i pogrzeby

Zniesienie obostrzeń obejmie kościoły i inne miejsca sprawowania kultu religijnego. Tutaj limit osób również przestaje obowiązywać od soboty 30 maja. Podobnie z uroczystościami pogrzebowymi – nie będzie obowiązywał dotychczasowy limit 50 osób.

Ważne! W kościołach i świątyniach wierni muszą zasłaniać usta i nos.

Pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego odstępy co najmniej 2 metry. Przypominamy, że w świątyni  i poza mamy obowiązek zakryć usta i nos za pomocą części odzieży albo maseczki.
Zachęcamy do włączenia się do uczestnictwa we Mszy św. Niedzielnej.

Informacje na dziś

Papieska intencja na maj 2020 brzmi:Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów. Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Zapraszamy na strony:

Pogoda w Strażowie