8-14 maja: 59. Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego

  • 0

8-14 maja: 59. Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego

Niedziela Dobrego Pasterza, która w tym roku przypada 8 maja, rozpoczyna 59. Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W tym roku przeżywać go będziemy pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

IV Niedziela Wielkanocna w Kościele katolickim obchodzona jest jako dzień szczególnej modlitwy o powołania do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego. Podczas Mszy św. czytany jest fragment Ewangelii według św. Jana, w której Jezus nazywa siebie Dobrym Pasterzem (J 10,1-10).

Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Jak co roku do parafii trafiły przygotowane specjalnie na ten czas materiały duszpasterskie. „Niech nasza gorliwa modlitwa i wspólna troska o wsparcie każdego, kogo Bóg powołuje do służby we wspólnocie Kościoła, przyczynią się do obfitych owoców tegorocznego Tygodnia Modlitw o powołania” – napisał we wprowadzeniu do nich bp Marek Solarczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań.

Z danych zebranych w styczniu br. przez Krajową Radę Duszpasterstwa Powołań wynika, że we wszystkich seminariach duchownych w Polsce (diecezjalnych i zakonnych) przygotowuje się do kapłaństwa 2177 kleryków.

BP KEP

Orędzie Papieża na 59. Światowy Dzień Modlitw o Powołania (8 maja)


Przejdź do paska narzędzi